Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихФінберг Олена. Неймовірні історії кота Бучика / Олена Фінберг ; мал. Валентина Єсіпова-Левіч. – Київ : Дух і Літера, 2023. – 112 с. 

Фінберг Олена. Кіт Бучик у місті Лева / Олена Фінберг ; мал. Валентина Єсіпова-Левіч. – Київ : Дух і Літера, 2023. – 56 с. 

Фінберг Олена. Лондонський щоденник кота Бучика / Олена Фінберг ; мал. Валентина Єсіпова-Левіч. – Київ : Дух і Літера, 2024. – 96 с. 

 

Не знаю до кого ти, друже, належиш – «котолюбів» чи «песиколюбів», але певна, що оповідки сміливого, розважливого та кмітливого кота Бучика тебе захоплять. Адже цей рудий мейн-кун – наш сучасник, якому випало те саме лихоліття війни, що й нам, а ось пригод – куди більше!

Він партизанив у рідній Бучі, пережив полон, пробирався до рідного дому поруйнованою країною, ніс службу у роті розвідки, подорожував зі своїм господарем і побратимом Петром до Львова та навіть до Лондона, де теж не сидів, склавши лапи. Цьому котові є що тобі розповісти!

Із котячої мови на українську захоплюючі оповідки Бучика (а також його листування з друзями-котами) сумлінно переклала Олена Фінберг. А намалювала для тебе усе, бачене Бучиком, його самого та його друзів і ворогів Валентина Єсіпова-Левіч.

Мія Марченко. Майка Паливода обирає професію
19 квітня 2024, 17:20   Автор: Наталя Марченко

Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка – 2023

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Марченко, Мія. Майка Паливода обирає професію / іл. О. Болотової. - Харків : Читаріум, 2021. - 143, [1] с. : іл. 

 

Думаєш, ця книжка – ще одна «доросла» настанова про «ким ти вирішив стати» та «крок за кроком уперто рухатися до своєї мети»? Аж ніяк!  

Майка Паливода – надто чесне, відверте та невгамовне дев’ятилітнє дівчисько, аби у її розповіді все було так просто і нудно. Коли ще взяти до уваги кмітливість і «бурхливу фантазію» Майки з її уявними друзями (Буркотлива Сю та Бен), першу закоханість її «найвреднючішого у світі» старшого брата Захара, «жахливу дилему» визначитися між «найкращою подругою» Анею та «найближчою людиною» Мелікою, а ще непередбачуваних Майчиних однокласників, батьків та учителів… То пошуки відповіді на «банальне шкільне» завдання «Ким тия хочеш бути?» перетворяться на неймовірно веселу, часом драматичну, але таки дуже Добру пригоду.

І Майчин варіант рішення – правильний, не посперичаєшся: «…я ще так і не визначилась, як буде називатися те, чим я займатимусь. Але найбільше з усього я хочу бути ЛЮДИНОЮ, бо це найкраща професія у світі!»

Світлана Тараторіна. Оця Марія звірів малювала
14 листопада 2023, 22:08   Автор: Ангеліна Козаренко, Наталя Марченко

Тараторіна, Світлана. Оця Марія звірів малювала / іл. Н. Левицької. – Київ : Видавництво для дітей, 2020. – [68] с. : іл. 

Коли говорять про «великих» і «видатних» людей, дорослі часом забувають, що всі вони обов’язково були дітьми! А що «звичайних» дітей просто не існує в природі, то всі найвідоміші люди були спершу як і ти – «надзвичайними» дітьми!

Саме про таку супер обдаровану дівчинку Марійку, котрій випало стати відомою на весь світ художницею Марією Примаченко, розповідає ця дивовижна книжка.

Чому «дивовижна»? Бо всілякі дивовижі (як ось Болотяний звір!) були в житті Марійки та оживають на сторінках книжки про неї. Яскраві незвичайні  ілюстрації Наталії Левицької дадуть тобі змогу буквально поринути в мистецький світ маленької героїні! А цікава захоплююча оповідь відкриє двері в Казку її життя.

Віктор Полянко. Приборкання Кичери
14 серпня 2023, 18:26   Автор: Наталя Марченко

Номінант Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

Полянко, Віктор. Приборкання Кичери : пригод. повість для дітей мол. шк. віку / дизайн обкл. та іл. В. Шевченко. - Київ : Ліра-К, 2022. - 230 с. - (Дитяча коронація слова). 

 

Коли на твоє десятиліття батьки дарують похід у гори з палаткою – це, звичайно, круто. Але ще й холодно, жарко, тяжко, страшно, весело, нудно, сердито, захоплююче і… Просто неймовірно – скільки всього може вміститися у звичайний похід у гори з татом, мамою та трирічною сестричкою!

Головному героєві Миросеві випаде давати раду з вередливою, але такою класнючою Яринкою, залагоджувати  із татком перед «серйозно налаштованою» мамою наслідки тисячі й однієї халепи, в які вони так люблять разом встрявати, а ще віднайти справжнє «забуте місто», боротися зі справжнісінькими лютими бандитами та спасати рідну землю (бодай її часточку – карпатський ліс)!

Це чимала історія з велетенською купою пригод, цікавих підказок туристам та живих розмов і роздумів, які дуже суголосні твоїм власним. Її легко читати. Про неї є що розповісти друзям і є над чим подумати самому.

Віталій Запека. Полінка
7 червня 2023, 1:38   Автор: Наталя Марченко

Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка – 2022

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Запека, Віталій. Полінка : для дітей від 4 до 80,5 р. / Віталій Запека ; іл. Н. Олійник. - Харків : Vivat, 2022. - 171, [3] с. : іл. - (Мрійники).

Усі насправді класні дитячі книжки трішечки «неправильні». Власне, написані вони правильно й малюнки у них гарні, а ось герої зазвичай творять щось таке, за що в житті мало кого похвалить дорослі. Ось згадай – що Вінні чи Карлсон, Аліса чи Пеппі – усі бешкетують, встрягають у всілякі недоладні справи та роздумують про дивні речі. І що цікаво, дорослі зазвичай опиняються в епіцентрі їхніх пригод і часом зовсім не проти тогоsmiley.

Напевно так відбувається, бо Справжнє Дитинство не буває прісним, нудним і безбарвним. Навіть помилки та негаразди у дитинстві мають власний радісний і обнадійливий сенс! А буденність щомиті сповнена відкриттями та знахідками.

Оця книжка про дівчинку Полінку та її дідуся-видумляку – саме з таких «неправильних» класнючих дитячих історій!