Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихЛідія Повх. "Наше місто превеселе", "Різьбив майстер колисочку"
25 квітня 2021, 1:05   Автор: Наталя Марченко

Повх, Лідія. Наше місто превеселе : вірші для дітей / Лідія Петрівна Повх ; іл. О. Федоришиної. - Ужгород : ІВА, 2017. - 46, [1] с. : іл.  

Повх, Лідія. Різьбив майстер колисочку : вірші для дітей дошк. та молод. шк. віку / Лідія Петрівна Повх ; худ. Оформл. М. Ходанич. – Ужгород : Карпати, 2017. – 48 с.; іл. 

 

Переконана, що ти вже не раз чув поезії чудової закарпатської поетеси Лідії Повх!

Бо ж хто нині не знає пісеньки «Про грушку», що «як всі грушки проста», чи не чув про ОТАКУ капусту «коло Тиси, коло Хуста»?!

Але у цієї талановитої поетеси є ще чимало інших цікавих і веселих віршів!

Ось ці дві збірочки розповідають про її рідний край – Закарпаття та місто Ужгород, де пані Лідія проживає. Є тут чудові поетичні оповідки про Карпати, гірські річки й усілякі дива, які можуть тобі трапитися в тих краях. Є вірші про красу та казкові куточки рідного поетесі міста.

Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір
15 квітня 2021, 13:59   Автор: Наталя Марченко

Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір : повість / Олексій Надемлінський ; іл. Андрія та Діни Нечаєвських. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 200 с.

 

Що є у світі чарівного?

Як тільки кажеш «чари», на думку спадають відьми, чорні коти, всілякі чарівні палички, закляті мечі й чаші, а поряд – всілякі джини, духи, дракони та інші казкові істоти. І якщо все те є у книжці, то вона точно не дасть знудитися читачеві!

Але ось ця історія від чудового одеського дитячого письменника Олексія Надемлінського – не просто собі чергова оповідка про сто й одну пригоду в чарівному світі. Бо все відбувається в звичайнісінькому собі ново збудованому кварталі Нові Осокорки з 12-річною Маринкою, котра схожа до твоїх однокласниць, а не відьом із фентезійних серіалів. І проблеми у дівчинки цілком звичайні – шкільні будні, звичайні буденні розваги та обов’язки міської дитини, а ще померла бабуся, котра приділяла онучці найбільше уваги, мама постійно зайнята бізнесом, а тато вже багато років існує для доньки хіба як товариш по листуванню, бо живе закордоном…

Але те все – лише початок історії! Хоча і в ньому є вже щось загадкове, адже у Маринки є дивовижна здатність бачити в світі те, що інші не помічають – стару злу бабцю, приховану за образом юної красуні, дивовижного білого коня в подобі шолудивого пса…

Та якось під час переїзду до нової квартири на шляху дівчинки стрічається чорний кіт Кір – Кіт Розумний, який слугував ще першій у світі Бабі Язі, й ошелешує Маринку новиною, що вона не проста дівчинка, а відьма! Можна було, звичайно, відмахнутися й обрати спокійне людське життя, але дівчинка стає на шлях чарівництва та чаклунства. Тепер у неї є нові друзі-порадники Домовик і Коловерша, захисні амулети, чарівні артефакти, вміння дивитися понад часом і переміщуватися в просторі й, звичайно ж, особливе завдання – рятувати світ від лиходія. Щоправда, він теж не звичайний, бо призвів до світової катастрофи не зі злих намірів, а від самотності та нудьги.

Неллі Топська. Неперевершена. Соломія Крушельницька
13 квітня 2021, 22:49   Автор: Наталя Марченко

Топська Неллі. Неперевершена. Соломія Крушельницька : кн. іл. картинами укр. худож. Київ : ТОВ «КТБ Альфа», 2020. 63 с. : фотоіл., репрод., портр.

 

Чи багатьох співачок із України знає насправді весь світ?

Про Соломію Крушельницьку за життя преса що в Нью-Йорку, що в Петербурзі писала, що вона має голос, якого ще ніколи не чуло людство! Також була Соломія напрочуд вродливою, освіченою, мала рішучий вольовий характер і неймовірну працездатність.

А якою карколомною, сповненою злетів і випробувань, почуттів і роздумів була доля Соломія Крушельницької! Які непересічні люди стрічалися на її життєвому шляху! Скільки складних рішень довелося їй прийняти!

Віра в себе, щоденна праця і почуття гідності вели дівчину до світового визнання. І водночас – до творення СВОЄЇ неповторної долі – Митця й Людини.

Галина Кирпа. Муся та бабуся
29 березня 2021, 12:53   Автор: Наталя Марченко, Оксана Шалак

Кирпа Галина. Муся та бабуся / Галина Кирпа, іл. Грася Олійко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 48 ст. 

 

Скільки чудових історій про котів-безхатьків можна знайти у книжках!

Інколи їхнє життя нагадує смішний і драматичний драйвовий мюзікл як в оповідях Галини Вдовиченко про 36 і 6 котів, чи додає читачеві веселощів як «Веселі випадки котячої громадки» Агнешки Стельмашик. Поважні коти-безхатьки можуть товаришувати з лисами як Пан Коцький, чи опікуватися маленькими песиками як у оповідці «Фердинанд і Пух» Ліни Жутауте. Завжди їхньою перевагою є вміння безпомилково знаходити в житті справжнє – справжню дружбу, справжню відданість, справжню любов.

Саме таким – усміхненим і дуже-дуже сердечним є кошеня Муся з нової книжечки Галини Кирпи

Потайсвіт. Збірник оповідань
10 січня 2021, 16:20   Автор: Наталя Дев'ятко, Наталя Марченко

Потайсвіт. Збірник оповідань / Пахомова Анна (упорядник). – Київ: видавництво Марка Мельника (видавець ФОП Мельник М. Ю.), 2020. – 208 с. 

 

Якщо тобі сподобалися оповідання Миколи Гоголя про всілякі дивовижі й страхіття української минувшини, то ця збірка – саме те, що ти шукав! 

До неї увійшли твори Анни Пахомової, Ніни Ягоджинської, Вікторії Вирової, Оксани Кириченко, Галини Голдінової, Анфіси Сметаніної та Юлії Легчун.

Зібрані тут містично-фентезійні оповідання українських авторок – твоїх сучасниць (до речі, наприкінці кожного є QR код, що дає змогу ознайомитися з іншими творами) розгортаються у найрізноманітніших варіантах «нашого» світу (від часів козаччини й до найближчого майбутнього) та населені всілякими колоритними персонажами усіх часів і епох – від русалок, мавок, вовкулак і тому подібних істот до звичайних людей і магів включно. Ти потрапиш до цілком впізнаваних, але направду дивовижних місць – від Києва та Карпат до Дикого поля чи «просто села» в Україні. І точно не забудеш ці подорожі!