Мій маленький Київ: путівник для дітей
9 березня 2016, 18:08   Автор: Наталя Марченко

Мій маленький Київ : путівник для дітей / текст А. Денисенко, мал. О. Старанчук та О. Грищенка. – Київ : Laurus, 2014. – 64 с. – (Серія «Моє маленьке місто». Вип. 1). 

 

Що ти любиш більше – мандрувати, читати, малювати чи відкривати таємниці? А можливо найбільше тобі подобається гратися з друзями у всілякі вигадки чи розглядати щось цікавенне байдуже де – в книжцці, на екрані чи навколо себе під час прогулянки?

У будь-якому разі ця книжка – ТВОЯ!

Бо вона відразу – і книжка, й прогулянка (навіть більше – екскурсія!), і розмальовка, і гра!

А ще це чудовий довідник всіляких цікавинок, що приховуються на затишних древніх вулицях Києва.

На тебе чекає прогулянка від Золотих воріт вулицями Ярославів Вал і Рейтарська,  Софійський собор, Пейзажна алея та Андріївський узвіз.

Отже, бери – й відкривай Великі Дива у своєму «маленькому Києві»!

Наталя Марченко.

 

Дорослому читачеві

Путівник для дітей «Мій маленький Київ» (поряд із 200 книжками із 55-ти країн) потрапив до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі ворони 2015» (White Ravens), який укладають в Міжнародній молодіжній бібліотеці в Мюнхені. Це вже друга дитяча книжка видавництва Laurus, яка потрапляє до цього каталогу (минулого року була відзначена книжка «Із життя хитрих слів» Романа Скиби).

«Мій маленький Київ» — перша книжка із серії дитячих путівників містами України (Львів, Чернігів, Одеса, Харків) «Моє маленьке місто». Кожне з видань — своєрідний маршрут відомим містом, розроблений саме для малечі та супроводжуваний елементами гри. Так, Київський путівник пропонує прогулянку від Золотих воріт до Андріївського узвозу.

Особливість книжок серії в тому, що вони не просто розповідають читачеві цікавинки про те чи інше місто, а спонукають його самостійно досліджувати міське середовище, вчать «читати» архітектурні знаки. Саме тому видання містить нескладні завдання, у ньому є місце для подорожніх замальовок і заміток. Інформація подана у найрізноманітніший спосіб (довідки, коментарі, запитання, квести, розмальовки), що не дає змоги дитині знудитися.

У путівника цікаве та незвичне, як на книжку, завдання — не переповісти екскурсію, максимально повно надавши інформацію читачеві, а навпаки — змусити його відкласти все (й книжку теж!) і пройтися запропонованим маршрутом. Тобто, видання пробуджує пізнавальний інтерес, спонукає мислити і шукати, складати ВЛАСНЕ враження, а не просто запам‘ятовувати «на віру» чуже.

Саме ця сутнісна інтерактивність і відкритість путівника приваблює найбільше. Як слушно зауважує Анна Третяк: «Автори добре орієнтуються в процесах, які відбуваються нині в дитячому середовищі, і це найбільше помітно на візуальному оформленні видання. Ілюстрації, зроблені у стилістиці швидких скетчів, співіснують із продуманими й деталізованими елементами та доповнені розкішною типографікою – саме такою, якою приваблюють вітрини київських кав’ярень і мотиваційні фото, що ними сповнені Instagram та Pinterest»[1].

«Мій маленький Київ» — яскраве і стильне видання, що нагадує «піратську карту скарбів», де «скарбом» є та чи інша цікавинка на історичній мапі Києва. Дитина іде за тією мапою, віднаходячи все нові й нові дива у здавалося б уже знаному. Відтак, місто із безликого «монстра» перетворюється на цікавий небуденний простір, у якому кожен будинок, вулиця, пам’ятник чи пейзаж — особливі. А загадки, лабіринти, розмальовки, незвичні ілюстрації та невпинний діалог видання з читачем перетворюють «засвоєння історичної пам‘яті» на незабутню пригоду, що може стати одним із найяскравіших спогадів дитинства.

Наталя Марченко.

 



[1] Див.: Барабука. – Режим доступу: http://www.barabooka.com.ua/yak-tebe-ne-lyubiti-kiyeve-mij/

 


Коментарі до статті