Катерина Єгорушкіна. Мої вимушені канікули
7 лютого 2023, 11:30   Автор: Наталя Марченко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

Єгорушкіна Катерина. Мої вимушені канікули / Катерина Єгорушкіна ; худож. Соня Авдєєва ; післямова Світлани Ройз. — Харків : Віват, 2022. — 48 с. : кольор. іл.

 

Війна – точно не та подія у житті, котру можна забути. Навіть коли так швидко ростеш і дорослішаєш, як ти, мій друже! Але спогади (ніби речі до валізи, коли збираєшся у чудову довгу подорож) варто перебрати та залишити тільки ті, котрі в майбутньому допоможуть тобі почуватися якнайкраще.

Самому важко дати раду з величезною купою часом страшних і неприємних подій, які відбулися з усіма нами за час війни. Але письменники та художники, котрі працюють для дітей, створили чудові книжечки, котрі допомагають побачити таке складне воєнне життя крізь зрозумілі тобі мистецькі образи. Читаючи їх, ти зможеш відчути, що з пережитого тобою, варто залишити на згадку, а що – забути як страшний недобрий сон.

Ось ця книжка письменниці-психологині Катерини Єгорушкіної написана у формі щоденника твоєї ровесниці Віри, котра у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинилася з родиною у бомбосховищі. Думаю, тобі буде цікаво день за днем перегортати сторінки спогадів героїні, порівняти їх із власними та спробувати знайти у своїх думках Світло й Силу, котрі будуть такими потрібними нині та у майбутньому.

А ще варто уважно придивитися до насичених емоційних малюнків, бо у них приховано багато цікавого!

Також наприкінці книжки є поради відомої психологині Світлани Ройз, які будуть тобі дуже корисними.

Наталя МАРЧЕНКО.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті