Мія Марченко. Майка Паливода обирає професію
19 квітня 2024, 17:20   Автор: Наталя Марченко

Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка – 2023

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Марченко, Мія. Майка Паливода обирає професію / іл. О. Болотової. - Харків : Читаріум, 2021. - 143, [1] с. : іл. 

 

Думаєш, ця книжка – ще одна «доросла» настанова про «ким ти вирішив стати» та «крок за кроком уперто рухатися до своєї мети»? Аж ніяк!  

Майка Паливода – надто чесне, відверте та невгамовне дев’ятилітнє дівчисько, аби у її розповіді все було так просто і нудно. Коли ще взяти до уваги кмітливість і «бурхливу фантазію» Майки з її уявними друзями (Буркотлива Сю та Бен), першу закоханість її «найвреднючішого у світі» старшого брата Захара, «жахливу дилему» визначитися між «найкращою подругою» Анею та «найближчою людиною» Мелікою, а ще непередбачуваних Майчиних однокласників, батьків та учителів… То пошуки відповіді на «банальне шкільне» завдання «Ким тия хочеш бути?» перетворяться на неймовірно веселу, часом драматичну, але таки дуже Добру пригоду.

І Майчин варіант рішення – правильний, не посперичаєшся: «…я ще так і не визначилась, як буде називатися те, чим я займатимусь. Але найбільше з усього я хочу бути ЛЮДИНОЮ, бо це найкраща професія у світі!»

Чи, все ж, посперичаєшся?

Бо ти маєш значно чіткіші / інші плани.

Бо «бути Людиною» – взагалі не професія!

Бо всі оті «секретні секрети», «квартири загублених дітей», пристрої «для фільтрації балаканини», «шпигунські» ручки, відьми, фенікси,  й тому подібне – одна велика «несерйозність»...  

Прочитай цю ну дуже класнючу книжку і матимеш нагоду подумати та вирішити все самостійно!

А ще нарегочешся, нахвилюєшся, надивуєшся від душі та матимеш про що розповісти друзям!

Наталя МАРЧЕНКО.

 

Дорослому читачеві

Коментарі до статті