Галина Лозко. "Дерево Життя"
20 грудня 2010, 16:05   Автор: Наталя Марченко

Лозко Г. Дерево Життя : укр. міфологія / Галина Лозко ; обкл. та іл. В. Крижанівського. – Київ, 2009. – 48 с. : іл.Для дітей середнього шкільного віку

Ти стовідсотково знаєш оповіді – про богів давніх греків і єгиптян, можливо, читав міфи індійців і скандинавів, адже їхні образи використовуються повсюди – від рекламних роликів до мультфільмів, від класичних творів живопису – до модернових віршів.
Але чи знаєш ти що-небудь про українських богів? Уявляєш, як саме вони виглядали? Які дивовижні історії з ними траплялися? Коли ні, то ця мальовнича книга-альбом – саме те, що ти мусиш прочитати!
З її обкладинки у тебе вглядаються сяючі очі великого Орія, а на кожній сторінці чекають барвисті й водночас строгі лики давніх українських богів, вишукано зображені відомим українським живописцем Віктором Крижанівським. Золотосяйна Лада й срібнолика Леля, таємнича Дана й вічно змінна Жива, дародавиця Мокоша й вогнекрила Мати Слава, Рід і Ярило, Вогнебог і Дажбог, Купайло та Перун, Стрибог і Велес та ще інші українські божества постають із цих картин рівновеликими представникам будь-якої іншої національної міфології, а то й красивішими, величнішими, цікавішими!
А розповідає тобі про українських богів справжня Волхвиня Зореслава, доктор філософських наук Галина Лозко. І ці розповіді сповнені не лише знання, зібраної по крупинці з різних джерел інформації, а й щирої віри в силу та невмирущість прадавніх коренів нашого народу. Тобі вирішувати – вірити чи ні в давніх українських богів, але за будь-яких обставин ти знайдеш у собі відголоски тої великої сили, що з правіку тримає та пориває до чину наш народ.

Наталя МАРЧЕНКО

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Вікторія


Чи доктор філософських наук переповідає дітям правдиві, науково вивірені факти про українських богів (а, як твердив свого часу історик мистецтва Дмитро Володимирович Антонович, "відомостей про дохристиянську релігію дійшло до нас дуже мало, і то в джерелах дуже сумнівних"), чи вигадує власні міфи?