"Зернятко надії"
30 грудня 2011, 9:45   Автор: Наталя Марченко

Зернятко надії : худож. твори для дітей / упоряд. Л. Юрченко. – Л. : Свічадо, 2011. – 79 с. : іл.Для дітей молодшого шкільного віку

 

"Зернятко надії". ОбкладинкаНе так багато я стрічала дитячих книжок, автори яких щиро просять, аби ти читав їхні твори разом із татом чи мамою, учителем чи просто з кимось зі старших, кому справді віриш. Але ця збірочка саме така.

І хоча в ній зібрані, здавалося б, звичайні казки, вірші та оповідання, варто дослухатися рекомендації — й читати цю книжку разом із дорослими. Бо йдеться у ній про речі неймовірні та болючі — про Велике Випробування, крізь яке довелося пройти нашому народові, — про Голодомор.
Головне, що ми винесли з тих подій, — Віра, що робить нас мудрими, Людяність, яка нас єднає, та Пам’ять, що тримає у Вічності наш народ.
Ця невеличка збірочка дасть тобі змогу стати часточкою спільної Великої Пам’яті Народу.
Це складно. Це вимагає душевної напруги та щирої сердечності. Це іноді болюче. Але тільки так, допускаючи у своє сьогодення живу правду буття попередніх поколінь, ти станеш Справжньою Людиною та зможеш без остраху і сумніву дивитися у майбутнє.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Марія М.


Натрапляю на короткі відгуки письменників на цю книжку. Газета "День" №225-226 від 9-10 грудня 2011 року.
Оксана Климончук: - Нещодавно вийшла друком дитяча книжка про Голодомор "Зернятко надії". В неї одразу ж з'явилися противники (власне, це ті, хто заперечує Голодомор як геноцид), мовляв, навіщо травмувати дитячу психіку? Яка ваша думка"
Тарас Прохасько:
- Гадаю, дітям про голод, про їжу варто в будь-якому сенсі розказувати з самого малку. Тим більше, якщо це є такою важливою частиною нас, нашого народу, нашого світосприйняття...
Марія Семенченко


Ось нещодавно я її також згадувала у своїй добірці книжок за 2001 рік для газети "День".

http://www.day.kiev.ua/3035463
bibliotekap


Представники видавництва зробили презентацію книжки в бібілотеці -для 3-4 класів. Пройшло чудово і дітям було цікаво ( в нашій бібліотеці не проводять того, що не цікаво дітям). Я також спочатку обережно віднеслася до чергової книжки про голодомор.Проте в цій все дуже органічно, не навязливо і заставляє думати. Добра книжка.