Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір
15 квітня 2021, 13:59   Автор: Наталя Марченко

Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір : повість / Олексій Надемлінський ; іл. Андрія та Діни Нечаєвських. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 200 с.

 

Що є у світі чарівного?

Як тільки кажеш «чари», на думку спадають відьми, чорні коти, всілякі чарівні палички, закляті мечі й чаші, а поряд – всілякі джини, духи, дракони та інші казкові істоти. І якщо все те є у книжці, то вона точно не дасть знудитися читачеві!

Але ось ця історія від чудового одеського дитячого письменника Олексія Надемлінського – не просто собі чергова оповідка про сто й одну пригоду в чарівному світі. Бо все відбувається в звичайнісінькому собі ново збудованому кварталі Нові Осокорки з 12-річною Маринкою, котра схожа до твоїх однокласниць, а не відьом із фентезійних серіалів. І проблеми у дівчинки цілком звичайні – шкільні будні, звичайні буденні розваги та обов’язки міської дитини, а ще померла бабуся, котра приділяла онучці найбільше уваги, мама постійно зайнята бізнесом, а тато вже багато років існує для доньки хіба як товариш по листуванню, бо живе закордоном…

Але те все – лише початок історії! Хоча і в ньому є вже щось загадкове, адже у Маринки є дивовижна здатність бачити в світі те, що інші не помічають – стару злу бабцю, приховану за образом юної красуні, дивовижного білого коня в подобі шолудивого пса…

Та якось під час переїзду до нової квартири на шляху дівчинки стрічається чорний кіт Кір – Кіт Розумний, який слугував ще першій у світі Бабі Язі, й ошелешує Маринку новиною, що вона не проста дівчинка, а відьма! Можна було, звичайно, відмахнутися й обрати спокійне людське життя, але дівчинка стає на шлях чарівництва та чаклунства. Тепер у неї є нові друзі-порадники Домовик і Коловерша, захисні амулети, чарівні артефакти, вміння дивитися понад часом і переміщуватися в просторі й, звичайно ж, особливе завдання – рятувати світ від лиходія. Щоправда, він теж не звичайний, бо призвів до світової катастрофи не зі злих намірів, а від самотності та нудьги.

Не переповідатиму тобі пригод і див, які трапляються у цій книжці на кожному кроці. Скажу лише, що не вони – найцікавіше.

Понад казкове та вигадливе в історії про Маринку та Кіра захоплює Сердечне!

Це розповідь про самотність і дружбу, відповідальність і любов, красу й силу людяності в кожній живій істоті та здатність сильних людей бути Добрими Людьми.

Наталя МАРЧЕНКО.

 

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

N.marchenko


Послухати книжку можна також на "Книжковій дегустації": https://www.youtube.com/watch?v=cJuilfbkBOE