Євгенія Яворська. Лелечий дім
29 вересня 2021, 16:13   Автор: Олена Федіна, Наталя Марченко

Євгенія Яворська. Лелечий дім / Євгенія Яворська ; адаптація рельєфно-крапковим шрифтом видавництва «Точка». – Харків : Друкарня Мадрид, 2021. – 83 с. 

 

Ця книжка цікава уже тим, що її можуть прочитати УСІ, навіть незрячі! Адже звичайний текст сусідить із викладеним шрифтом Брайля і ти зможеш, читаючи, водночас спробувати, як то воно – відчувати текст на дотик.

І сам той текст (власне, кілька текстів, бо перед тобою – збірка оповідок) так само «чіпляє» за живе. Чи то фантастична оповідка, чи цілком реальна, навіть приземлено буденна, авторка так природно розповідає про події та почуття героїв, що мимоволі стаєш частиною її світів. І дивуєшся! Бо, виявляється, ось вона – межа між вигаданим і справжнім «супергеройством», кібер-простором і простором буття кіборгів, вигаданим і реальним щастям – у твоєму серці!

Книжка побачила світ на Дніпропетровщині у межах спрямованого на видання книг для слабкозорох шрифтом Брайля проєкту «Книголюкс». Зініціював його харківський письменник і журналіст Віктор Полянецький, а підтримали дитячі письменниці – Еліна Заржицька (м. Дніпро), Ольга Полєвіна (м. Кропивницький), Марія Дружко та Євгенія Яворська.

Наталя МАРЧЕНКО

Дорослому читачеві

Коментарі до статті