#Письменницька_Мобілізація Валентина Захабура
9 липня 2022, 17:32   Автор: Валентина Захабура, Наталя Марченко

#Письменницька_Мобілізація

Яскрава дитяча письменниця та відомий бард, креативна бібліотекарка й організатор літературних студій для дітей і юнацтва, а також затята мандрівниця, котра однаково вільно почувається на байку в середмісті та під парусом в океані Валентина ЗАХАБУРА (справжнє ім'я Валентина Захарченко-Бурцева) у час війни залишилася у рідному Києві, долучившись до волонтерів та парамедиків. Водночас у її житті так само багато місця займає рідна Бібліотека № 9 для дітей ЦБС Шевченківського району м. Києва та письменницька праця.

КЛЮЧ попросив пані Валентину розповісти про проекти її нових книг, досвід буття в осерді війни та творчі задуми.

 

 

Воєнні будні вже виданих книжок

«Серія видавництва «Теза» «Ой лише,..» («Ойлише, або З чим їдять вундеркіндів» (2018), «Ой лише, або Як приборкати батьків» та «Ой, Лише, або Як потрапити в халепу» (2019), а також повість «Леприкони» (Львів : ВСЛ, 2019), як і низка збірок, куди увійшли мої тексти, нині подорожують Європою. Бо передала усі примірники, що мала, волонтерам, котрі створюють полички української літератури для наших дітей у Литві, Польщі та Німеччині.

Приємно отримувати отакі відгуки від мам, які опинилися за межами України: «Я закохалася у ваших "Лепреконів"!» Адже це означає, що книжка відволікла та розрадила. Еге ж?

Приємно бачити, як київські пенсіонери сьогодні радо читають серію «Ой, Лише» (не дарма на першому виданні я писала, що ці історії для дітей від 8 до 108 років)». (Валентина ЗАХАБУРА).

 

 

Нові книжки чекають на вихід у світ

«Три геть нові книжки так і зависли у видавництвах. Історія про кумедного Бульдога, в котрого теж може бути депресія, та про те, як її подолати, чекає свого часу у «Видавництві Старого Лева».

У видавництві «Теза» ось-осьмає народитися уже проілюстрована історія про пані Оксану та дуже різних домашніх тварин із їхніми звичками та особливостями, а ще про Пандемію, котру треба подолати, і все це не страшно, а...весело.

У видавничо-освітньому проекті «Портал» зависла повість дещо більш серйозна, навіть містична, яка розвінчує деякі нав'язані радянською історією міфи. І показує, що наміри та настрої нашої північно-східної сусідки-ненажери незмінні протягом століть». (Валентина ЗАХАБУРА).

 

 

 

 

Навчання домедичній допомозі

«До письменницької діяльності додалося вивчення та навчання домедичній допомозі. Це цікаво, корисно та рятує життя.

Хоч страху крові, висоти та глибини мене це не позбавляє. Я вчуся у класних інструкторів і разом із ними навчаю бійців. Це ж важливо, щоб наші дівчата й хлопці верталися живими!» (Валентина ЗАХАБУРА).

 

 

Робота на інформаціному фронті

«А ще написала велиииику статтю для англомовного світу про те «Чому» Pociя від самого свого народження прагне нас знищити як окрему країну та культуру – «Три відповіді на питання «Чому» (можна прочитати тут: https://medium.com/.../three-answers-to-the-question-why...). (Валентина ЗАХАБУРА).

 

 


Коментарі до статті