Література для дітей Сумщини: ознайомчий огляд за 2016–2021 рр.
15 червня 2023, 15:20   Автор: Лариса Андросова

Сумщина багата на творчих особистостей. Тут народилися такі відомі митці слова, як Дмитро Білоус, Олекса Ющенко, Платон Воронько, Леонід Новиченко, Павло Ключина, Микола Лукаш та багато інших. І сьогодні цей славетний список поповнюють сучасні автори, які пишуть для дітей.

 

Серед них українська поетеса Тамара Герасименко, що живе і творчо працює в Сумах. Її книжки допомагають дітям побачити світ привітним і добрим.

Нова книга «Веселі цифри» розрахована на дошкільнят і буде в нагоді малятам при першому знайомстві з цифрами, а також навчить не тільки рахувати, а й любити – Батьківщину, маму, тата, друзів, рослини та звірят.

 

 

 

Герасименко Тамара. Веселі цифри : [вірші] / Герасименко, Тамара Миколаївна. – Суми : Мрія, 2021. – 12 с.

 

 

 

 

 

 

Українська авторка та видавчиня книг для сучасних дітей і дорослих Зоі Лінська. «Декілька років тому, багато читаючи своїй маленькій донечці, захотіла створити свій казковий світ, у якому цікаво і маленькому слухачу, і дорослому читачу…». Так виникла серія книг «Чарівні історії».

«Чарівні історії. Зима» – книжка про пригоди маленької дівчинки Еліс і її казкових друзів, їх мрії та безцінність дружньої підтримки.

 

 

Лінська, Зоі. Зима / Ісай, Юлія ; іл. Ліон, Лєна. – Суми : ФОП Ісай, Ю.М., 2020. – 64 с. : іл. – (Чарівні історії).

 

 

 

 

 

 

Північне сяйво для Мері – наступна дитяча книга письменниці, нашої землячки Олександри Тарасенко представляє собою теплу і сумну історію, в якій зустрілися новорічні свята, містика, доброта і дрібка магії. Вона про хлопчика Сашка, який має таємницю. Ця таємниця – чарівна, усміхнена, незбагненна Мері, котра є привидом.

 

 

Тарасенко, Олександра. Північне сяйво для Мері / Пустогвар, Олександра ; намал. А. Рафаєнко. – [Суми] : [ФОП Щербина І.В.], [2016]. – 60 с. : іл.

 

 

 

 

 

Збірка казок і віршів для малят і про малят Віри Шабуніної «Світлограй» учить добру, ввічливості, повазі, любові, а також віри в чудеса та здійснення заповітних мрій. Книжка була висунута на здобуття премії Президента України «Українська книжка року» за 2017 рік у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління».

 

 

Шабуніна, Віра. Світлограй : від казочки до казочки : [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / Віра Шабуніна. – Суми : Мрія, 2015. – 67, [4] с. : кольор. іл.

 

 

 

 

 

 

Не залишається поза увагою і літературна творчість дітей нашого міста. Пропонуємо вашій увазі деякі з таких видань.

 

 

Олександр заступник Сумський. Легенда перша : Історія народження / авт. ідеї й упоряд. Л. Говійна ; дизайн Н. Іваненко. – Суми : СВС Пансенко І. М., 2017. – 24 с.

 

 

Ця книжка – сучасний український епос про легендарних захисників рідної землі, написана і проілюстрована учнями гуртка «Літературна діяльність» Сумської спеціалізованої школи І ступеня №30. Вона присвячена Герою України Олександрові Аніщенку – українському спецпризначенцю, полковнику Служби безпеки України, який загинув під час антитерористичної операції на сході України.

 

 

Читанка для козачат, добриків і добричок : [краєзнавча збірка конкурсних учнів. роботи в рамках прогр. "Добрик-Всесвіт"] / [упоряд. Р. П. Вороненко, М. В. Вороненко]. – Суми : Корпункт, 2009. – 36 с.

 

Як правило, читанки – це перші книжки, що допомагають малюкам потрапити в світ читання. Не стала винятком і збірка конкурсних робіт творчого проєкту «Добрик-Всесвіт» про засновників, історію, традиції та сьогодення старовинного козацького міста Суми, яка вчить любити рідне місто, свою вулицю, свій двір, все те, що оточує з дитинства.

 

Лариса АНДРОСОВА,

провідний бібліограф

КЗ СОР «Сумська обласна бібліотека для дітей»,

М. Суми.


Коментарі до статті