Віктор Полянко. Приборкання Кичери
14 серпня 2023, 18:26   Автор: Наталя Марченко

Номінант Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

Полянко, Віктор. Приборкання Кичери : пригод. повість для дітей мол. шк. віку / дизайн обкл. та іл. В. Шевченко. - Київ : Ліра-К, 2022. - 230 с. - (Дитяча коронація слова). 

 

Коли на твоє десятиліття батьки дарують похід у гори з палаткою – це, звичайно, круто. Але ще й холодно, жарко, тяжко, страшно, весело, нудно, сердито, захоплююче і… Просто неймовірно – скільки всього може вміститися у звичайний похід у гори з татом, мамою та трирічною сестричкою!

Головному героєві Миросеві випаде давати раду з вередливою, але такою класнючою Яринкою, залагоджувати  із татком перед «серйозно налаштованою» мамою наслідки тисячі й однієї халепи, в які вони так люблять разом встрявати, а ще віднайти справжнє «забуте місто», боротися зі справжнісінькими лютими бандитами та спасати рідну землю (бодай її часточку – карпатський ліс)!

Це чимала історія з велетенською купою пригод, цікавих підказок туристам та живих розмов і роздумів, які дуже суголосні твоїм власним. Її легко читати. Про неї є що розповісти друзям і є над чим подумати самому.

Тому не марнуй часу – бери до рук цю чудову повість і рушай приборкувати свою Кичеру! Бо кожне сходження, навіть якщо воно пройдене разом із героями книжки, відкриває тобі ширший виднокіл і додає твоєму життю нових барв!

Наталя МАРЧЕНКО.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

N.marchenko


Розмову експертів "Коронації слова" навколо повісті можна переглянути тут: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=440607234290904
N.marchenko


Послухати автора та побувати на презентації повісті в у Центральній міській бібліотеці для дітей рідної авторові Олексадрії можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Z_T72On3F8s
N.marchenko


Віктор Полянко - цікавий блогер.
Чимало про письменника, а також про веломандрівки, історію та краєзнавство та багато іншого дізнаєтеся у його блогах:
http://mandrivnik.net/,
https://nivrokoo.wordpress.com/,
https://ukchess.wordpress.com/,
https://victorpolyanko.wordpress.com/