"Скарби" Ольги Саліпи
20 лютого 2024, 23:35   Автор: Валентина Мельник

 

 

Сучасна хмельницька письменниця Ольга Саліпа відома низкою поетичних збірок і романів, серед яких зокрема й ретроромани про місто Проскурів.

Її книги “Таємниця замку-корабля” та “У скриньці з різдвяного печива” із циклу “Скарби” увійшли до списку найкращих дитячих підліткових видань 2023 р. Топу “БараБуки”.

Історію з глибокими та часто болючими сенсами письменниця адресувала не лише підліткам, її залюбки читатимуть і дорослі.
У книгах розкривається тема війни та мови. Є тут також пригоди, історія та підліткові проблеми.

Авторка  поєднує романтичні стосунки, дружбу, суперництво між підлітками з таємницями замку-корабля. А пригоди героїв не лише тримають увагу читача, а й дають відчуття динаміки життя та його наповненості, а головне – показують, що скарб нерідко сам знаходить нас і може полягати аж ніяк не суто в матеріальних благах, а в нових емоціях, дружбі, стосунках.

 

 

Саліпа О. Скарби. Таємниця замку-корабля. – Кн. 1 / О. Саліпа. – Харків : Фоліо, 2023. – 206 с.

 

Події, описані в першій книзі, відбуваються у 2019 р. Головна героїня – чотирнадцятилітня Ліна, яка на літні канікули разом з подругою приїхала із Лисичанська на Тернопільщину, де з нею трапилося чимало цікавого. Дівчинка на власні очі бачила війну в 2014-му і, хоч була ще маленькою, пам’ятає все пережите. Їй здається, що на заході України про війну мало що знають, зокрема її новий друг Андрій. Але виявляється, що на цій війні у хлопця загинув батько...

 

 

 

Саліпа О. Скарби. У скриньці з різдвяного печива  . Кн. 2 / О. Саліпа. – Харків : Фоліо, 2023. – 206 с.

 

Друга книга циклу “У скриньці з різдвяного печива” розповідає про різдвяні канікули Ліни у Сидорові, де з дівчинкою сталося чимало дивовижних різдвяних пригод.

 

 

Ольга Саліпа керувалась думкою, що потрібно привчати молодь до того, що найкраще – поруч, що історія, навіть маленьких населених пунктів – цікава. Книги письменниці мають найперше пізнавальну мету. У повісті “Таємниця замку-корабля” докладно описано сидорівський замок, що на Тернопільщині. Опрацювавши відповідні джерела, авторка навіть додала його схему! Наступна книга циклу – “У скриньці з різдвяного печива” змальовує маловідомий бій за участю УПА, який відбувся 1945 р.

 

На зустрічі з читачами нашої бібліотеки Ольга Саліпа розповіла, що  у серії планується ще дві книги. Це буде щоразу інша історія та, можливо, навіть із іншими героями, бо вони теж ростуть, як і читачі її книг.

                                                                              

Валентина МЕЛЬНИК,

завідуюча відділом формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей

Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка.


Коментарі до статті