Морозенко Марія. "Іван Сірко..."
20 березня 2014, 15:14   Автор: Наталя Марченко; Наталя Дев'ятко; Анна Десятко

Морозенко М.

Іван Сірко великий характерник / іл. М. Паленка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2010. – 165 с. : іл. – (Українська сила).

Іван Сірко славетний кошовий / ілюстр. М. Паленка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. – 265 с. : іл. – (Українська сила).

 

Іван Сірко великий характерникСірко славетний кошовийЗазвичай книжки про козаків радять прочитати хлопцям. Бо ж це оповіді про лицарів України, їхні бойові звитяги та пригоди. На прикладі козацького життя можна навчитися мужності, відвазі, відданості Україні, волелюбству. Але цю дилогію про найтаємничішого непереможного козацького отамана Івана Сірка я раджу прочитати і дівчаткам також. 

Чому?

Бо навіть найвідважніші лицарі народжуються у цей світ. І їхня сила, мужність і воля виколихуються з материнської любові, а згодом тримаються на відданості та мудрості їхніх коханих дружин, зігріваються любов‘ю до діточок і рідного дому.

Справжні жінки тримають на світі Справжніх чоловіків.

Дивовижна історія народження, звитяги та почуттів Івана Сірка, розказана Марією Морозенко, відкриває саме цю — найдревнішу та найважливішу таємницю — як із любові й відданості, зі СПРАВЖНЬОГО почуття й чину постає Велика Людина свого народу.

Тому не лінуйся, — прочитай ці незвичайні, дуже глибокі та складні, але, водночас, захоплюючі книжки! Ти будеш вражений характерами, долями, подіями, але ще більше — древніми непізнаними, але життєво важливими саме для тебе таємницями твого народу.

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Марія Морозенко


Пані Наталю, дякую за глибоке та проникливе прочитання дилогії про Івана Сірка. Добре, що додали зацікавленим читачам додаткові підказки до прочитання. Направду ж, і до кожної загадки є своя відгадка. Ось так і тут. Між іншим, а Морозихою мене уперше назвав Петро Петрович Засенко - чудовий поет і гарна душевна людина. І було це на студії ВЕРЕТЕНО, господинею якої у 90-ті роки минулого століття (ой-йой, як на слух звучить давненько, а ніби то учора!) була поетеса із Броварщини Марія Воробей (Терещенко). На вечірні поетичні читання до студії приходили звично поети, музиканти, художники. Ось така одна із відгадок у тексті. Є іще загадок низка... Гарного усім читання.
Лілія Овдійчук


Я теж прочитала дилогію, маю свої коментарі. Книжки написані справді добре, колоритні образи, смачна мова. Ще відчутна велика і справжня любов до України, її звитяжців-патріотів. Такі книги треба на Схід і на Південь України. Вони там будуть як ковток джерельної води. Будуть формуватися майбутні українці, а не малороси, хохли і т.д
Марія М.


Пані Лідіє, дякую за прочитання дилогії та подану вище оцінку її. Тепло і зворушливо. Шаную Вашу думку, ціную високо Ваші дослідження в царині української літератури. Знаю, що ми обоє із Рівненщини. Зичу Вам натхнення та світлого життєвого шляху. Дякую!
Nata1


Дивись також:

Марія Морозенко: Іван Сірко вмів працювати над собою. – Режим доступу : http://starylev.com.ua/index.php?route=site/news/show&news_id=45. – Назва з екрану.

Михайло В. <викладач української мови та літератури> Книга, що спрямовує до пошуку істини // Видавництво Старого Лева. – Режим доступу : http://starylev.com.ua/index.php?route=site/news/show&news_id=245. – Назва з екрану.
Білецька Наталія. Іван Сірко – великий характерник // Видавництво Старого Лева. – Режим доступу : http://starylev.com.ua/index.php?route=site/news/show&news_id=410. – Назва з екрану.
марта


/клас дякую
корж богдана


Сьогодні я співала у школі , і ви мені дуже сподобалися, а саме як ви розповідали вірші які написали . Дякую, що завітали до нашої школи. Дуже приємно слухати розумну людину
Марія М.


Богданко, дякую. У мені стільки сонця після поїздки до вашої школи! Ти чудово співала. Направду. А іще мені сподобалась "Катя Осадча" та дівчата, які читали поезію Тараса Шевченка. Вразили приємно й вірші переможців поетичного конкурсу "Зерна доброти". А іще яскравий спомин - неймовірні рукотвори майстрині-вишивальниці Надії Задої. Передавай, будь ласка, тепле вітання від мене учням і вчителям школи села Глибоке. Успіху вам та натхнення у всіх чудових творчих справах та починаннях. З шаною і теплом М. Морозенко.