КЛЮЧові розмови
ФАНТАСТИКА. Володимир АРЕНЄВ
11 серпня 2021, 13:36   Автор: Наталя Марченко, Володимир Аренєв

Володимир АРЕНЄВ

(Володимир Костянтинович Пузій, 

нар. 1 жовтня 1978, Київ) 

письменник-фантаст, сценарист і викладач. Фахово займається промоцією фантастики в Україні та світі, курує літературні серії та укладає міжнародні антології фантастики для вітчизняних видавництв, літературний агент низки польських фантастів в Україні.

Твори видані українською, англійською, китайською, естонською, литовською, німецькою, польською, російською, словацькою та французькою мовами.

Як літературний критик відзначений преміями фестивалю «Зоряний міст» (2001, 2005 рр.) і премією імені Олександра Бєляєва.

Як письменник-фантаст – міжнародною українсько-німецькою премією імені Олеся Гончара (2001), заохочувальною премією «Єврокону-2004», премією «Nordklinge» (2011), премією «Книжка року» сайту «Лабораторія фантастики» (2013), премією «Єврокону-2014» як кращий автор дитячих і підліткових книжок у жанрах НФ і фентезі (2014), першим місцем «Рейтингу критиків» (2014), двічі премією за «Підліткове фентезі року» від «БараБука. Простір української дитячої книги» (2018, 2020), «Книгою року ВВС» в номінації «Дитяча література» (2019), Всеукраїнською літературною премією імені Михайла Коцюбинського в номінації «Дитяча література» (2020), спецвідзнакою премії «ЛітАкцент року» (2021).

 

 

 

РОЗМОВА 1. Щодо основних понять жанру та його специфіки

Як можна для себе з’ясувати, що ти читаєш саме фантастичну книжку, а не «магічний реалізм» чи езотеричну, містичну літературу чи, навпаки, казку (скажімо, чому «Країна Сонячних Зайчиків» Нестайка – літературна казка, а «Гобіт» Толкієна – фентезі)? За якими ознаками найпростіше розрізнити наукову фантастику від фентезі, які переваги кожного з цих різновидів жанру? Де у межах жанру місце «підліткового фентезі», зокрема підліткової антиутопії? Чи є в цьому світовому тренді український шлях? Іще багато цікавогоsmiley.