КЛЮЧові розмови
ФАНТАСТИКА УКРАЇНИ. Олег і Альона СІЛІНИ
25 липня 2022, 23:13   Автор: Наталя Марченко, Олег Сілін, Альона Сіліна

 

Олег СІЛІН

(нар. 7 червня 1982 р., м. Харків)

— письменник і журналіст. Автор двох романів і понад 50 оповідань. Співзасновник літературного об’єднання «Зоряна фортеця», мета якого — підтримка короткої фантастичної прози та промоція фантастики в Україні.

Лауреат міжнародної премії Європейського Співтовариства наукової фантастики «Єврокон» (2013) у номінації «Найкращий дебют».

Входив до журі кількох літературних конкурсів, експерт «Коронації слова».

Сценарист комп’ютерних ігор.

 

 

 

 

Альона СІЛІНА

(нар. 2 грудня 1984 р., м. Стаханов (Кадіївка) Луганської області)

— менеджерка культурних подiй, книжкова оглядачка,  адміністраторка фестивалю фантастики й уявних свiтiв «ЛiТерра Кон». Із 2015 року — спiвкураторка літературного об’єднання «Зоряна фортеця».

Цікавиться дослідженнями впливу культури національних меншин на масову культуру.

 

 

Разом займаються створенням спеціальної програми з фантастики на щорічному літературному фестивалі «Книжковий Арсенал» і заходів із фантастики на інших літературних фестивалях, серед яких «Львівський Форум Видавців», «Запорізька книжкова толока», «Черкаський літературний фестиваль» та ін.

Виступили укладачами альманахів «Питання людяності» і «Ступені свободи», збірок оповідань «Кишеньковий мандруарій. Подорожі фантастичним транспортом», «Агенція Незалежність», «Легендарій дивних міст».

ФАНТАСТИКА. Володимир АРЕНЄВ
11 серпня 2021, 13:36   Автор: Наталя Марченко, Володимир Аренєв

Володимир АРЕНЄВ

(Володимир Костянтинович Пузій, 

нар. 1 жовтня 1978, Київ) 

письменник-фантаст, сценарист і викладач. Фахово займається промоцією фантастики в Україні та світі, курує літературні серії та укладає міжнародні антології фантастики для вітчизняних видавництв, літературний агент низки польських фантастів в Україні.

Твори видані українською, англійською, китайською, естонською, литовською, німецькою, польською, російською, словацькою та французькою мовами.

Як літературний критик відзначений преміями фестивалю «Зоряний міст» (2001, 2005 рр.) і премією імені Олександра Бєляєва.

Як письменник-фантаст – міжнародною українсько-німецькою премією імені Олеся Гончара (2001), заохочувальною премією «Єврокону-2004», премією «Nordklinge» (2011), премією «Книжка року» сайту «Лабораторія фантастики» (2013), премією «Єврокону-2014» як кращий автор дитячих і підліткових книжок у жанрах НФ і фентезі (2014), першим місцем «Рейтингу критиків» (2014), двічі премією за «Підліткове фентезі року» від «БараБука. Простір української дитячої книги» (2018, 2020), «Книгою року ВВС» в номінації «Дитяча література» (2019), Всеукраїнською літературною премією імені Михайла Коцюбинського в номінації «Дитяча література» (2020), спецвідзнакою премії «ЛітАкцент року» (2021).

 

 

 

РОЗМОВА 1. Щодо основних понять жанру та його специфіки

Як можна для себе з’ясувати, що ти читаєш саме фантастичну книжку, а не «магічний реалізм» чи езотеричну, містичну літературу чи, навпаки, казку (скажімо, чому «Країна Сонячних Зайчиків» Нестайка – літературна казка, а «Гобіт» Толкієна – фентезі)? За якими ознаками найпростіше розрізнити наукову фантастику від фентезі, які переваги кожного з цих різновидів жанру? Де у межах жанру місце «підліткового фентезі», зокрема підліткової антиутопії? Чи є в цьому світовому тренді український шлях? Іще багато цікавогоsmiley.