Складно зробити таку роботу “без фанатизму”, адже хочеться згадати усіх. Але реалії такі, що не всі маленькі видавництва мають сайти, а в тих, що мають – інформації здебільшого мало. Часто пошуки навіть відомої книги в книгарнях завершуються нічим. Тож огляд невеличкий і охоплює лише доступні видання.
“Абабагаламага” порадувала кількома новинками. Найперше, це, звісно, третій том “Улюблених віршів”, куди увійшли чимало творів київських і не київських поетів.
Також світ побачила друга книга Андрія Кокотюхи про пошуки скарбів. У першому томі герої шукали козацький скарб, у новій книзі розкриватимуть “Таємницю зміїної голови” та шукатимуть скарби Устима Кармалюка. Один із найулюбленіших персонажів читачів – страус на ймення Футбол, який дуже любить грати у м’яча. Колориту книзі додають ілюстрації відомого майстра Анатолія Василенка.
Любителям казок видавництво зробило подарунок – яскраве видання казки Юрія Ярмиша “Їжачок і Соловейко” про самовіддану дружбу.
Ще однією новинкою стала книга Олександра Дерманського “Казки дракона Омелька”. Головний персонаж дуже любить розповідати казки, їх він знає багато. Читачі зможуть прочитати як нові, так і відомі казки автора, які раніше побачили світ у різних періодичних виданнях. Яскравим доповненням до тексту слугують виразні ілюстрації Вікторії Пальчун.
Видавництво “Братське” теж порадувало цього року кількома новинками. Це “Золота книжка” християнської поезії для дітей. Вірші обрамлені прозовими діалогами дітей Христинки і Богданчика. Це не календарний збірник, а альманах, присвячений “основам християнської віри та реаліям християнського життя”. Серед авторів – як класики української літератури, так і автори сучасні.
На початку 2012 “Братське” видало яскраво ілюстровану книжечку казок “Різдвяна чудасія”, яка одразу сподобалася маленьким і дорослим читачам. Серед імен – молоді, але відомі казкарки: Юлія Смаль, Оксана Лущевська, Наталка Малетич, Зоряна Живка, Галина Манів, Надія Гербіш.
Напередодні улюбленого свята всіх українських дітлахів – дня святого Миколая у цьому видавництві світ побачила збірка оповідань, казок і віршів “Дарунок Святого Миколая”. Це теж – не дидактичний виклад, а цікаві, з гумором написані твори. Серед авторів – відома казкарка Світлана Прудник, перекладач Володимир Чернишенко, поетеса Леся Мамчич та інші.
У Видавництві Грані-Т побачили світ кілька цікавих книг.
Насамперед, йдеться про видання Лесі Ворониної “Таємне товариство боягузів і брехунів”. Автор давно працює у царині дитячої літератури, знає свою аудиторію і має впізнавану іронічну манеру письма. Нова книга – це перевидання та продовження історії про боягуза Клима Джуру та про те, як він став героєм і врятував планету. Слід зазначити, що ця казкова повість стала “Книгою року ВВС”.
Також у Гранях-Т побачила світ казка фастівчанки Валентини Вздульської “Вертихвіст”. Це розповідь про лиса-чарівника, який намагається врятувати різдвяну ялинку, яка потрапила на центральний майдан не без його допомоги. Книга яскраво ілюстрована і цікаво написана, до останньої сторінки читачі не знають – врятує лис ялинку чи ні. Автор позиціонує свій твір як екологічну казку, яка змушує замислитися на прикладі ялинки про бездумне використання природних ресурсів.
Ще хотілось б написати кілька слів про повість для підлітків “Арсен”, яку написала Ірен Роздобудько, авторка, котра вже давно в читацькій уяві позиціонується саме як «київська». У книги приваблива обкладинка, яка точно акцентує увагу потенційного читача певної вікової категорії. Приваблює також й художнє оформлення книги – усі сторінки помережані слідами від мопеда, на якому їздить одна з головних героїнь. Але з назви зрозуміло, що розповідь про хлопця Арсена. Насправді ж виявляється, що розповідь ведеться від першої особи, тобто – від імені Арсена, батьки якого розлучилися. Хлопець живе з мамою, але під час літніх канікул їде до батькових батьків, де дізнається дуже багато цікавого про свій рід і відкриває стародавній секрет. Книга буде цікава як для хлопців, так і для дівчат.
У Видавництві “Прудкий равлик” минулого року побачила світ “Хто впіймає шаленого кльоцика?” Лесі Ворониної. Це перевидання фантастичної повісті, яка вперше побачила світ на шпальтах журналу “Соняшник”, може бути подарунком як для маленьких любителів пригодницького чтива, так і для тих молодих людей, які читали повість про дівчинку Олю, прибульця Люма та кота Гарбузика ще дітьми. Також до читання спонукають гарний гладенький папір та яскраві, високохудожні ілюстрації.
Для підлітків це київське видавництво підготувало нову редакцію книги киянки Марини Муляр “Гра”. Фантастична повість про подорож за допомогою комп’ютерної програми побачила світ у трьох томах, де третій – цілком нове продовження пригод.
Цей неповний огляд не дає можливості узагальнити і вивести якісь тенденції книговидання письменників Київщини у київських видавництвах. Тому, далі – буде!
Ніна Даценко-Сало
|
Коментарі до статті