Володимир Рутківський. Сторожова застава.
15 жовтня 2014, 22:30   Автор: Наталія Дев’ятко; Наталя Марченко.

Рутківський В. Г. Сторожова застава : повість із життя Київ. Русі / В. Г. Рутківський ; худож. М. Паленко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 304 с. : іл.
 

Ти мріяв коли-небудь про минуле?
От щоб «провалитися» в «добрі старі часи»,  стати, скажімо, відважним воїном-русичем і разом із билинними богатирями вийти на прю з ворогом?
Цікаво, як би тобі велося в ті далекі часи? Чи зумів би осідлати богатирського коня, підняти меч, вцілити з лука? Чи смакувала б тобі невідома нам «давня» їжа? Чи зручним виявився одяг? Чи зміг би зрозуміти оту давню, нехай і рідну тобі сьогоденному, але ж таки інші мову?
Чи то все – дрібниці? Бо що можуть запропонувати сучасній – озброєній знаннями та досвідом тисячоліть – людині якісь древні пращури!
Чудовий дитячий письменник Володимир Рутківський іще з першої своєї поїздки до Києво-Печерської лаври, коли школярем побачив мощі Іллі Муромця, усе ось так вигадував-думав – от що б воно було, коли б із рідної Великої Бурімки вдалося якимось дивом втрапити в часи, коли той богатир Ілля боронив землі Русі?
Пройшли роки. До дитячої цікавості додалися дорослі знання та письменницький досвід і народилася чудова повість, яка мистецьки зв‘язала між собою сьогодення й минуле.
Але мені в ній найбільше подобається саме дитяча вигадливість і щирість. А ще – абсолютно неочікуваний перебіг подій і герої, яким віриш.
Певна, що і тобі читання цієї книжки принесе купу задоволення та ще більше вражень і нових знань!

Наталя Марченко

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Nata1


Чудовий аналіз цього твору є в статті В. Кизилової "Специфіка хронотопу пригодницько-історичної повісті В. Рутківського «Сторожова застава»", вміщеної на КЛЮЧі в розділі "Наукові дослідження".