Рибалко Марина. Подорож туди, де сніг.
4 березня 2015, 22:44   Автор: Наталія Дев’ятко; Наталя Марченко.

Рибалко М. Подорож туди, де Сніг / Рибалко М. ; обкл. Р. Попський. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2012. - 269 с. - (Дивовижні світи).

Це книжка для любителів фентезі та щемких історій про складні стосунки й дорослі почуття. Героїні цієї оповіді — фантазерці й просто милій маленькій дівчинці — випало податися за Червоним Королем до чарівної країни, де все зовсім не так просто й легко, як здавалося на перший погляд, і де наш світ називають «Реальність».

Дівчинка проживає в дивовижному світі ціле життя й хто-знає, як їй буде по тому вдома, знову у віці восмилітньої дитини...

Але друзі кидаються на допомогу, і пригоди не заставляють себе чекати, і купа неочікуваних зустрічей визначають шлях... А ще чарівний світ прояснює в кожному з героїв його потаємне нутро й робить справжнім.

Це книжка, яку можна просто прочитати для розваги.

А можна й багато над чим подумати, чимало відчути й навіть пережити...

Спробуй!

Наталя Марченко.

Дорослому читачеві

Коментарі до статті

Анатолій


В Україні йде війна, втрачений Крим, зруйновано Донбас, кількість біженців, в т.ч. дітей,
перевершила мільйон. А нам знову навіюють фентезійний "сон золотий". Молоді текстовики і текстовички прогавили, що світ втомився від поттеріад та "маніловщини і поступово повертається до реалізму. Якраз пора згадати, що література є мистецтвом відображення ж и т т я в художньому слові, а твір тільки тоді вартий уваги, коли в і д - к р и в а є хоч якусь н о в у його сторону (Л. Толстой).
Наталя Марченко


Пане Анатолію! Книжка Марини Рибалко написана в часи, коли про нинішні події не міг у страшному сні ніхто здогадатися. Це справді фентезійна річ. Але не порожня. Не позбавлена художніх достоїнств і має право на існування. Має свого вдячного читача.
Зрештою, на Революцію Гідності вийшло покоління, викохане саме гарними фентезійними сагами, а не "правдою життя", покоління, яке веде мрія, а не раціоналізм.
У чому Ви праві, то це в тому, що у нас справді відчутна нестача текстів про звичайне буденне життя дітей і підлітків, їхні щоденні шкільні клопоти тощо... Так само мало нині науково-популярної літератури, біографіки, публіцистики для дітей... Але заповненням подібних тематичних лакун мала б перейматися Спілка письменників, самі літератори, зрештою, держава.
Марічка


Насправді якісних текстів фентезі в Україні (написаних українською) теж дуже мало.
Анатолій


"Вдячний читач" знаходить у фентезійній літературі виправдання свого затяжного перебування в роки "туманної юності" у віртуальному світі та втрати зв'язку з реальним життям. Саме з благословіння фентезійників допитливі, енергійні підлітки так охоче піддаються цим зманливим спокусам і стають глухарями в навушниках.
Вдячний читач


"Саме з благословіння фентезійників допитливі, енергійні підлітки так охоче піддаються цим зманливим спокусам і стають глухарями в навушниках. "

Вам більше до вподоби фантасти на кшталт Ф.Березіна, Анатолію?
Анатолій


Мені до вподоби наукова фантастика Олеся Бердника, Віктора Савченка, яка бере на себе відповідальність за інтелектуальний розвиток підлітка, а не фентезійна маніловщина
псевдотворців і прихильників цього космополітичного жанру.

Вдячний читач


Чому ж, Анаталію? Отой "псевдотворець", про кого ви не бажаєте поговорити, намагався відтворювати у своїх текстах і у своїх вчинках реалізм ("війна, втрачений Крим, зруйновано Донбас, кількість біженців, в т.ч. дітей, перевершила мільйон"), який зараз вам так не подобається.

Ще кілька питань до вас.
Якого Віктора Савченка маєте на увазі?
Які твори вас вразили у дитинстві, що їх ви запам'ятали на все життя?
Марічка


Фентезі розвиває психологічно, збільшує емоційний спектр читача, розвиває емоційний інтелект.
Моделі поведінки, здобуті під час читання, потім активно використовуються в реальному житті.
Звісно, якщо мова іде про якісне фентезі.

Приклади: Дж. Р.Р. Толкієн "Володар перстнів", твори Астрід Ліндгрен, Вольфґанґ і Гайке Гольбайни "Казковий Місяць" та ін.
Вдячний читач


Не нападайте на фентезійників. Задовго до появи цього жанру їх виправдав Беранже у відомому вірші "Безумцы": "Господа! Если к правде святой// Мир дороги найти не умеет,//
Честь безумцу, который навеет// Человечеству сон золотой!"
Кожному овочеві свій час. Наприклад, айва дозріває лише глибокої осені. Тим більше, що
авторка "Подорожі туди, де сніг" в інтерв'ю "Буквоїду" натякнула, що пише нову "Подорож...". Чомусь я сподіваюся, що це буде подорож туди, де війна, де діти-біженці...