Недитячі (але ДУЖЕ цікаві!) запитання своєму улюбленому дитячому письменнику Олександрові Есаулову, котрий мешкає в Ірпіні, задала дев'ятирічна учениця четвертого класу ЗОСШ № 97 м. Дніпропетровська Даринка Кутакова. КЛЮЧ сподівається, що усім буде цікаво дізнатися, куди зникають письменницькі "чернетки" та звідкіля приходять нові герої
- Коли ви писали свою книгу, то Ви спочатку писали на чернетках? "Дарочко! Я пишу свої книжки на комп’ютері, тому чернеток не використовую. Адже на компі можна усе легко виправити та переробити, якщо в цьому виникає потреба".
- Як у Вас виникла ідея написати книгу про технології (віруси)? "На роботі, на моєму столі, стоїть ота залізяка, з якою я спілкуюсь кожного дня. Ось одного разу в мене виникла думка: коли я його вимикаю та іду додому, чи відбувається щось там, в цьому самому компі? Погодься, один комп виглядає як окрема планета. Локально-обчіслювальна мережа інституту, де я працюю, – це як ціла Сонячна система. А інтеренет – це ж Всесвіт! Там же не може нічого не відбуватися, навіть коли я уходжу додому! Ось так виникла ідея написати першу книжку з цієї серії, яку я назвав «Game over!». Потім були написані ще «Антивірус», «Канікули для Інформи», «Вихідний формат» та «Таємниця Великого Сканера». Усі вони про пригоди в Заекранні, комп’ютерному світі".
- Серед Ваших творів є найулюбленіша книга? "Усі книжки – це наче мої улюблені дітки. Хіба можна, наприклад, донечку любити, а сина – ні? Одну дитинку любити більш, ніж іншу? Усі книжки я люблю, інакше я не став би їх писати".
- Чи думали Ви написати книгу про іграшки для дівчаток? "Про іграшки? Ні, такої думки в мене не було. Книжки про іграшки – це книжки для більш молодших діток ніж ті, для яких я пишу свої книжки. Але я подумаю…".
- А скільки книжок Ви написали? І скільки з них видані? "Видано сімнадцять. Ще брав участь у двох збірках оповідань. Окрім того, перевидано з тих, що видані, ще шість книжок. Тобто, усього видано з перевиданими книжками – двадцять три. Написані, але чекають на свою чергу щодо видання ще вісім книжок. Ось така арифметика". |
Коментарі до статті