Дружити краще
8 лютого 2016, 9:27 Автор: Олена Корж
Слухати
ДРУЖИТИ КРАЩЕ
Щойно проміння вранішнього сонця висушило росу, як кошенята знову опинилися у садку. їм таки кортіло спробувати хмаринку на смак. А від того, що на гадку не спадав жоден, більш-менш здійсненний, спосіб це зробити - бажання ставало просто нестерпним. Кошенята сиділи, задерши догори голівки, вже хвилин зо п'ять. А хмарки, ніби насміхаючись, повільно пропливали у небесній високості, одні вище, інші, здавалося, ось-ось візьмуть і зачепляться за верхівку старої височезної яблуні. Хоча, кошенята вже знали, що і з тої верхівки до хмар не дістатися.
- Глянь, глянь, яка біла! Геть як молоко! - підстрибуючи, вказав на чергову хмарку Нявчик. Він був хоробрішим за брата, але й нетерплячішим. Стільки часу просидіти на одному місці для котика - справжній подвиг.
- Ну як же її дістати? - не вгавав Нявчик.
- А я знаю? - роздратовано відказував М'явчик.
В цей час за їхніми спинками щось почало відбуватися. Прямо на хвостик Нявчику зненацька посипалися грудки землі і котик, голосно скрикнувши, пружинкою підскочив угору, розвернувшись у повітрі. Так само, як і вчора, просто на очах, перед здивованими кошенятами почав рости горбок землі, приминаючи траву. Проте, цього разу, коли Кріт виткнув із нори свого писка, примруженими очима роздивляючись довкола, братики не кинулися навтьоки. Вони знову повсідалися і почали чекати. Чого? Хто зна. Може, коли Кріт зверне на них увагу? Чекати довелося довго. Нарешті Кріт розгледів кошенят і чемно запитав:
- Я вам не завадив, добродії?
- Що ви, дядечку Кроте! - в один голос крикнули братики. - Ми раді вас бачити. Ще від учора хотіли.
- А навіщо? - здивувався Кріт.
- Щоб подякувати за порятунок Нявчика, - пояснив М'явчик. - Дякуємо, дядечку Кроте, якби не ви, то Нявчик і досі під сачком сидів би.
- Еге, - несподівано для себе підтвердив урятований.
- Ет, пусте, - знітився Кріт, - я, власне, й не помітив, коли і як це сталося.
А за хвильку запитав:
- А тут ви що робите?
- Хочемо хмарку скуштувати, - пояснили кошенята.
- Як це, скуштувати? - не зрозумів Кріт.
- А так, дізнатися хочемо, чи схожа вона смаком на молоко? Кольором схожа, - відказав Нявчик.
- От тільки дістати не можемо, - зітхнув другий котик.
- Можливо, я вам допоможу, - замислено проказав Кріт. - Якось, після дощу, я виліз з-під землі біля самісінької калюжі, а в ній - плавала хмарка.
Сказати ще щось Кріт не встиг. З неба посипалися великі дощові краплини і одна з них, мабуть, найбільша, упала прямісінько на кінчик кротячого носа. Кріт пирхнув, чхнув і заспішив до своєї підземної домівки. Яке вже там прощання? Кошенята й собі кинунила додому.
Проте, літні дощі рідко бувають довгими. За кілька хвилин хмаринка подалася геть, залишивши по собі калюжки. Пам'ятаючи слова Крота, котики-братики притьмом побігли до найближчої і, вражені, зупинилися: в калюжці справді плавала хмарка.
- Разом? - запитав брата Нявчик.
- Разом.
Кошенята одночасно нахилилися до води, рожеві язички торкнулися поверхні...
- Ти диви, їм води в мисці вже мало! Що ж це ви їли, що маєте таку спрагу? - безцеремонно поцікавилася Сорока. Вона ніколи не впускала можливості поспостерігати за витівками кошенят. От і зараз, летіла у справах до лісу, та, побачивши братиків на березі калюжі, присіла на гілку сусіднього дерева. Від несподіванки кошенята зіткнулися лобами і м'ячиками розкотилися врізнобіч. Потривожена поверхня води взялася хвильками, зруйнувавши хмарку.
- Що ти наробила, га?! - тамуючи сльози, скрикнув Нявчик.
- Ти налякала нашу хмарку! Вона втікла! - і собі дорікнув М'явчик.
- Що-що? - здивовано запитала Сорока.
- Ми хотіли скуштувати хмарку, - пояснили братики, - а ти все зіпсувала.
- Де скуштувати, в калюжі? - допевнялася Сорока, вже ледве стримуючись, щоб не зареготати на весь голос. - Дурненькі. Хмарки плавають у небі.
- Але ж ми бачили, - почали було кошенята, та Сорока їх перебила, - Ви бачили відображення, от і все. Ну, добре, годі мені з вами теревенити, справи є.
Сорока змахнула крилами і її «скре-ке-ке» почало швидко даленіти.
Кошенята залишилися сидіти на березі калюжі. Похнюплені, зажурені, вони навіть не помітили появи сусідського песика Ґудзика. Він давно вже проліз по-під парканом і спостерігав за всім, що відбувалося. «Шкода їх, нерозумних», - думав Ґудзик. Випадковий погляд на сачок, що все ще лежав у садку під яблунею, підказав йому як розвеселити кошенят. Ґудзик метнувся до буди, схопив зубами свого червоного м'ячика із зеленою і жовтою смужками, і знову нирнув під паркан.
- Гррр... Гррратися не бажаєте? - запитав песик розгублених кошенят.
Братики-котики очам своїм не повірили, адже так давно мріяли поганятися за цим чудовим барвистим м'ячиком! І ось він, лежить прямісінько перед ними, так близько...
- А можна? - обережно поцікавився Нявчик.
- Звичайно, - відповів Ґудзик. - Я, знаєте, вибачення хотів попросити за те, що гавкав на вас. Сьогодні я раптом зрозумів: дружити - краще.
Коментарі до статті
Твори з чудовими дитячими малюнками, надіслані житомирською письменницею.