А ще пані Ірина – успішна громадська діячка, керівник креат-студії «ІРИска» та голова громадської організації «Творчий простір ОРЕЛІ». Також Ірина Мацко має чималий досвід видавця та редактора, який нині реалізує як заступник головного редактора видавництва «Мандрівець».
«Казка лікує душу дитини. Через неї наші пращури намагалися передати їй свій досвід, навчити уникати складних життєвих ситуацій, прищепити прагнення бути гідною своїх предків. У наш час психологи радять коригувати поведінку дитини з їхньою допомогою. Звісно, можна звернутися до спеціаліста, який лікуватиме казкою страхи й недоліки у поведінці дитини, знайти казку за потрібною тематикою в інтернеті. А ще можна спробувати прочитати казки, створені у видавництві «Мандрівець» спеціально для дітей у серії «Долаємо ЦЕ разом!» Дитячі страхи, складні поведінкові моменти ліпше долати разом. Коли батьки розуміють проблему і разом із дітьми проговорюють її, дають дитині можливість приміряти на себе ситуацію, побути в ній, поки безпечно, і побачити її з іншого боку. Найдоступніше це зробити через героя книжки, який опинився у схожій ситуації. Серія «Долаємо ЦЕ разом!» створює особливий зв’язок між дитиною і дорослим, що грунтується на довірі та впевненості. Закріплення ефекту казки відбувається тоді, коли батьки розпитують дітей, яку казку чули, хто з персонажів сподобався і чому. І разом проживаючи та обговорюючи певні життєві моменти, проблеми, можна назавжди позбутися їх у такий приємний та корисний спосіб. Спільне читання дорослих із дітьми допомагає дитині зблизитися з книжкою, сприяє її залученню до читання, любові до книжки, що розв`язує ще одну проблему сучасного світу – читання! У серії вже є дев`ять книжечок, кожна з яких покликана розв`язати одну із проблем чи складних запитань, які стоять перед батьками у процесі виховання або корекції поведінки їхніх діток.
Книжечка Людмили Муринської «Динозаврик Булька, який не любив складати іграшки» розповідає про пригоди динозаврика Бульки та його іграшок, а також про те, як за одну ніч він навчився їх цінувати. Чимось цей динозаврик дуже схожий до наших дітей і тому, безперечно, сподобається їм! А ще він допоможе діткам зрозуміти, що потрібно збирати іграшки та привчить до порядку.
Казка Таніти Маре «Ведмедик Надії» сповнена підтримки, любові й добра. Таких хлопчиків чи дівчаток, як Надійка, яка пережила весь жах війни і найбільше могла довіритися хіба що маленькому ведмедикові, нині, на жаль, дуже багато. Ця добра казка допоможе їм, розрадить і заспокоїть.
Збірочка терапевтичних казок Вікторії Солтис-Доан «Кіт, який любив апельсини» – це м’який і невимушений спосіб сказати дитині правду, водночас залишивши їй простір для власних роздумів і висновків. У збірці п’ять казок про важливі цінності та життєві питання. Кожна з них підказує правильні рішення в незрозумілих чи тривожних для дитини ситуаціях.
Дитяча терапевтична книжка Петера Шульца «Тео і Леля вперше у садочку» допоможе впоратися із новим і завжди не очікуваним для дитини «страхом» – «дитячим садком». Батькам варто правильно та завчасно підготувати дитину до нового етапу її життя, тому в пригоді стане терапевтична казка й, звичайно ж, батьківська любов.
Ще одна книжечка від Галини Буділової – «Дуже ДУЖЕ зла книжка» – чудова збірка лайфхаків, поданих в ігровій формі, про те як пережити гнів у злагоді з самим собою та довколишніми. Адже кожному варто знати, що Гнів – це НОРМАЛЬНА емоція, яку важливо проживати КОЖНІЙ людині, незалежно від віку. Як і інші сильні емоції, це – своєрідні “цеглинки” для становлення особистості й сигнал “мене щось не влаштовує!”.
Завдячуючи книжечкам Галини Буділової донечка чи синочок в ігровій формі познайомляться з дівчинкою Мартусею чи козачком Микиткою, які долають труднощі та, врешті-решт, перемагають у цій нелегкій справі привчання до горщика. Я щиро сподіваюся, що ці добрі, продумані книжечки стануть справжньою знахідкою для малюків та їхніх батьків!» |
Коментарі до статті