Дискусійний клуб


Запрошуємо до дискусійного клубу «Ключа»! Правила форуму дивіться тут.

Дискусійний клуб / Новини / Творчий вечір Володимира Рутківського


Творчий вечір Володимира Рутківського

Nata

1 лютого о 17.00 в Національному музеї Т.Г. Шевченка (Київ, бульв. Тараса Шевченка, 12) відбудеться творчий вечір письменника Володимира Рутківського – презентація історичної трилогії "Джури козака Швайки".

Серед присутніх мають бути члени Шевченківського комітету (зокрема, Б. Олійник, Д. Стус, В. Костюченко, В. Герасим"юк, І. Драч) і низка знаних письменників, вчених, журналістів і митців (зокрема, Л. Воронина, О. Гаврош, Н. Даценко, А. Качан, О. Кротюк, К. Лавро, І. Малкович, Л. Масенко, З. Мензатюк, М. Морозенко, М. Паленко, В. Панченко,  К. Родик, С. Руденко, М. Семенченко, Т. Щербаченко та інш.)

 25 січня 2012, 20:29
Nata

Представив гостя з Одеси провідний співробітник музею, письменник Василь Портяк. Відомий літературознавець Володимир Панченко наголосив на тому, що трилогія  Володимира Рутківського про джур і козака Швайку, загальний обсяг якої складає понад тисячу сторінок,  є явищем в українській літературі. Нічого подібного за двадцять років незалежності створено не було.  

Видавець і письменник Іван Малкович відзначив читацький успіх згаданих книжок («Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен»), загальний наклад яких уже вираховується десятками тисяч. Він повідомив, що найближчим часом видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» збирається випустити у світ нові видання Володимира Рутківського -- «Сторожову заставу» та «Бухтика з тихого затону».  

Володимир Панченко запропонував цікаву ідею: спорудити на місці подій «Джур» пам´ятник літературним героям: козакові Швайці та його вірним помічникам -- Санькові з Грициком. Адже якщо є міфи давньої Греції, то чому не можуть бути українські  міфи? 

Літературознавець Наталя Марченко порівняла українську літературу для дітей з Антарктидою - недослідженим і «непрочитаним» материком. Їй прикро за Шевченківський комітет, який торік не присудив премію Володимиру Рутківському. Адже це -- дитячий письменник №1 в сучасній Україні. Його книжки цуплять із бібліотек, що є свідченням читацького успіху. У своїй творчості одеситові вдалося уникнути розриву між поколіннями. Їх залюбки читають і дорослі, і діти.  В українській літературі - це велика рідкість. 

Відомий критик Костянтин Родик зазначив, що книжки Володимира Рутківського завжди в лідерах Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». А останнім часом вони ще й здобули поважні літературні премії «Літакценту» та Бі-Бі-Сі, що свідчить про їхню художню якість.  Дуже важливо, що пан Володимир написав яскраві та успішні твори саме для підлітків, адже ця вікова категорія нині стає найменш читаючою. Тому за неї треба «змагатися», а, не склавши руки, спостерігати, як діти відбиваються від читання. Серед нинішніх претендентів на Шевченківську премію Костянтину Родику найбільше імпонують троє: Володимир Рутківський та двоє закарпатців Петро Мідянка і Мирослав Дочинець. Але він все-таки надає  перевагу одеситові.   

Публіцист Віталій Карпенко наголосив на тому, що автор трилогії про «Джур» є абсолютним майстром слова і письма. А писати для підлітків значно важче, ніж для дорослих. 

Голова творчого об´єднання дитячих письменників НСПУ Анатолій Качан відзначив, що ми живемо в постколоніальній країні, а тому історична тематика нині навіть важливіша за сучасну, бо випрямляє спотворені деформації минулого. Твори Рутківського мають гостросюжетний, пригодницький  характер, а тому з такою цікавістю читаються і дітьми, і дорослими. 

Дитяча письменниця Зірка Мензатюк наголосила, що книжки Володимира Рутківського - найяскравіша подія  в українській літературі для дітей часів незалежності. Це орієнтир, в якому напрямку вона повинна розвиватися. Тому сприймає  присудження (чи не присудження) найвищої літературної премії  як ставлення України до своєї дитячої літератури. «Не помічати Володимира Рутківського, це -- ігнорувати всю нашу літературу для дітей», -- каже Зірка Мензатюк. 

Сам натхненник дійства, який попри поважний вік таки приїхав із Одеси, з гумором реагував на виступи і засвідчив, що пороху у порохівницях черкаського козака одеської літературної паланки цілком вистачає для тривалих «бойових» дій. А тому спочивати на лаврах він не збирається.

 

Джерело: Буквоїд. - Режим доступу : http://bukvoid.com.ua/events/meetings/2012/02/09/130059.html

 10 лютого 2012, 14:07