Олена Логінова про Юлію Косівчук та її книжку «Мама, в якої зламалася пружинка»
10 грудня 2020, 13:22   Автор: Олена Логінова

У сонячних людей світлі, яскраві, сонцеликі ідеї. До таких людей належить і Юлія Косівчук, українська художниця, поетеса, письменниця. Дуже чудова людина і прекрасна мама!

А ще Юлиного світла і оптимізму вистачає на всіх- рідних, близьких, друзів – далеких і світлих, відомих і зовсім невідомих людей. Бо її улюблений колір – помаранчевий. І вона справді сповідує біблійні істини про добро.

Все це і не тільки ви можете побачити і  відчути, коли візьмете до рук чудодійну книгу Юлії Косівчук «Мама, в якої зламалася пружинка» (Чернівці: Букрек, 2019)

Книга присвячена Марті Левченко, відомій, молодій чернівчанці з неймовірно відкритим серцем та душею – «Подружці ангелів і охоронців дитячих мрій».

Поруч з Юлею – у її думках і фантазіях, у книгах і на картинах,  живуть ангели з Планети Добра (так, так не тільки з одного Міста) – чуйні, ніжні, добрі, вдумливі, інколи бешкетливі, плаксиві і тремтливі, несміливі та впевнені,але вони  ніколи не забувають про своє покликання – бути охоронцями тих, хто цього потребує понад усе.

Такі думки мене переповнюють після прочитання книги Ю. Косівчук «Мама, в якої зламалася пружинка».

Найперше, що впадає в око, – яскрава  і філософська обкладинка, на якій втомлена мама, з валізою, у якій трішки моря чи океану, а за спиною – мабуть, буковинський осінній пейзаж, який сниться часто самій Юлі.

Але саме слово «мама»  у назві  починається з драбинки. І справді, кожній мамі на світі приходиться за своє життя пройти, пробігти, проповзти мільярди щаблів та щаблинок, подолати круті і не дуже пагорби, вершини, щоб допомогти своїй дитині.

Неймовірні оповідання Юлії Косівчук – про велике материнське серце, про вразливі дитячі душі, про спільні хвилювання та маленькі радості, про те, як бути сильними, не зважаючи на прикрощі долі – треба читати не тільки дітям, а  й батькам, дідусям і бабусям, усій родині.

Вам захочеться її перечитувати знову і знову. Письменниця зуміла знайти такі слова та підтексти, такі художні і мистецькі образи,  які підтримають мам, в яких хворіють діти.  Вона разом з ангелами творить дива.

Будете Разом хвилюватися за Славка, розмовляти з Ангелом Дитячої Сльози, радіти з Ангелами дитячого Сміху, слухати колискові з Ангелом Сі, творити добрі справи з янголом Світлячком, пізнавати світ з Павучком і «лагідно посміхатися небу!» Потоваришувати з чудернацьким Такіляпкою, полікувати «крилату манюню Пімпочку..».

Мандруючи і «спілкуючись» разом з ангелятками, щирими дітьми та їхніми матусями у вас будуть текти струмочками сльози - радості та смутку, хвилювання і гордості, ніжності та співчуття. Гордості за героїв нашої відомої буковинки, ім’я якої в десятці  відомих українок Америки. Бо вкотре пересвідчуєшся, що віра в добро і творіння добра – дуже прості речі. Треба тільки спробувати.

Читати книжку можна двома мовами – українською та англійською. «Творити дива легко!» - запевняє Юля.

Творіть і Ви, і добро повернеться до Вас сторицею, обов’язково!

Олена ЛОГІНОВА,

поетеса, журналіст, м. Чернівці.

 


Коментарі до статті