Валентина Попелюшка. Украдені
15 червня 2022, 0:56   Автор: Наталя Марченко, Оксана Коваленко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Попелюшка Валентина. Украдені / Валентина Попелюшка ; ілюстр. Я. Гавриш. – Київ : Час майстрів, 2021. – 176 с. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

Трилер – дуже захопливе, але страшнувате читання. Коли мурашки по спині й постійно чекаєш на нову халепу, що ось-ось станеться із героєм.

Але що такого особливого може статися зі звичайнісінькими підлітками у сонному провінційному містечку, де їм випало провести літні канікули, бо нічого кращого батьки запропонувати не можуть? Хіба трапиться підвипилий дядько чи налає якась тітонька «вся на нервах», якщо наддто довго сидіти у чужому дворі чи тинятися парком.

Але ця історія – СПРАВЖНІЙ трилер!

Є тут брати-роми, дівчина-мажор і маленька «принцеса». Є підступна люта зрадниця-бандитка, котра чудово прикидається люблячою та відданою жінкою, та її страшні підручні. Є звичайні заклопотані та «байдужі»  батьки – заможні й не дуже, котрі однаково сильно люблять своїх дітей. Є «таємі» секти, викрадення людей, гонитви, ув’язнення, неймовірні дарунки долі та відчай.

І розгортається вся ця круговерть тут і нині! Ти легко впізнаєш такі звичні припорошені пилом літні вулички та звичані проблеми своїх ровесників, їхні заняття, слівця та сподівання, манеру триматися й таке інше.

Але, головне – ця історія розказана дуже круто! Її героям віриш, із цікавістю слухаєш їхні розмови та читаєш думки. Не можливо відірватися від подій, що розгортаються усе стрімкіше, неочікувано закручуючи у свій вир все нових персонажів чи роблячи карколомні повороти. Зрештою, ти не просто співпереживаєш, ти проживаєш кожну мить життя, змальованого в «Украдених». І отримуєш безцінний досвід.

Що все можна виправити навіть тоді, коли «впоров дурницю», котра може коштувати тобі життя. Що не варто вірити в «звичні» уявлення про «бідних», «багатих», «інших» і «чужих». Що усміхнена, привітна та красива людина може виявитися більше небезпечною, ніж її повна протилежність. Що «справжнє» можне знайти в собі та в людях зовсім неочікувано. Що…

…найкраще самому взяти до рук цю чудову захопливу книжку та відкрити усі її таємниці!

Наталя МАРЧЕНКО.

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

N.marchenko


Відгуки та рецензії на твір за посиланнями:

На сайті видавця: https://chasmaistriv.com.ua/catalog/480/5513/

https://www.facebook.com/vitaliybara/posts/1990529984433536

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3758745367519183&id=100001512701458

https://www.facebook.com/oleg.symonenko.7/posts/4078694015496244

https://m.youtube.com/watch?v=JBYnvl86cvQ&feature=share

https://www.goodreads.com/review/show/3793093731
N.marchenko


Видавець розповідає про книжку: https://www.youtube.com/watch?v=Snp6HG9hoRo
N.marchenko


Послухати уривок із повісті у виконанні автора можна прослухати:
https://www.youtube.com/watch?v=bpHxV0lYzd0