Віктор Полянко: що читати дітям під час війни
17 серпня 2023, 13:35   Автор: Віктор Полянко, Наталя Марченко

Віктор Полянко – дебютант у літературі для дітей. Його повість «Приборкання Кичери» перемогла у конкурсі «Дитяча Коронація слова»-2021 у номінації «Повісті» та відразу сподобалася юним читачам справжнім драйвом, динамічним сюжетом, теплим гумором, родинною атмосферою та живими яскравими героями.

І це закономірно. Бо ж сам письменник – людина небуденна, динамічна та глибока. Пан Віктор – кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Лабораторії методів та  технологій штучного інтелекту Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова, «шалений» татусь двох чудових читачиків і мандрівник, залюблений у історію та краєзнавство, шахи і настільні ігри, фотографію та велосипед!

 

 

«Я люблю читати дітям, особливо, коли це веселі пригоди, які цікаві як чадам, так і дорослим.

Із класиків нам найбільше подобається Астрід Лінґрен, особливо її книга «Пригоди Еміля з Льонеберґи» (з кількома продовженнями), яку ми з великим задоволенням перечитували кілька разів.

Із сучасних безперечним лідером нашого сімейного читацького гуртка є Джеремі Стронґ із серіями книжок про неймовірні пригоди вчительки Гармидер, песика Ракети, вікінга, фараона, але найбільше – про цілу сімейку бешкетників (починаючи з книги «Мій тато і зелений алігатор»).

Обидва ці автори створили не просто вибухово смішні історії, але й майстерно змалювали характери усіх членів родини – і дітей, і дорослих, і їхніх сусідів. Тож, читаючи їхні книжки, ми не лише розважаємося, але й співпереживаємо героям, у яких бачимо власні відображення. І це особливо важливо у наш тривожний час. Бо спільне читання згуртовує і дарує сили вистояти за будь-яких обставин. А гумор в історіях – найкращі ліки від безнадії та зневіри».


Коментарі до статті

N.marchenko


Віктор Полянко - цікавий блогер.
Чимало про письменника, а також про веломандрівки, історію та краєзнавство та багато іншого дізнаєтеся у його блогах:
http://mandrivnik.net/,
https://nivrokoo.wordpress.com/,
https://ukchess.wordpress.com/,
https://victorpolyanko.wordpress.com/