«ДІВЧАЧІ» КНИЖКИ. Розмова 1. Наталія ДОВГОПОЛ, Валентина ЗАХАБУРА, Ольга КУПРІЯН
20 листопада 2023, 12:36   Автор: Наталя Марченко, Наталія Довгопол, Валентина Захабура, Ольга Купріян

Наталія ДОВГОПОЛ

(нар. 28 лютого 1987, м. Бровари на Київщині)

Письменниця, культурологиня та громадська діячка.

Працює у жанрі фантастики та історичної прози. Пише книжки для дорослих, young adult та молодших підлітків.

Вивчала «Туризм» у Національному авіаційному університеті. Згодом закінчила аспірантуру Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва за фахом «Теорія та історія мистецтв». 

Довгий час займалася історичною реконструкцією. Співзасновниця театру історичного танцю «Al’entrada», із котрим гастролювала Україною, частиною Європи та Японією. Також працювала з дітьми та молоддю: викладала англійську, організовувала табори, вела гуртки в Київському Палаці дітей і юнацтва.

Нині проживає в Афінах (Греція), де працює з українською діаспорою та українцями, що переїхали внаслідок війни.

Співзасновниця проєкту «Фантастичні Talk(s)», що об’єднує п’ятьох українських письменниць-фантасток. У 2022 році разом із іншими учасницями проєкту видала збірку оповідань «Хроніки незвіданих земель».

Дебютний роман «Шпигунки з притулку “Артеміда”» посів друге місце у конкурсі «Коронація слова 2019» та перше – в премії «Еспресо. Вибір читачів» (підліткова номінація). Книжка також стала фіналісткою BookPitch від Одеського кінофестивалю та увійшла до фіналу премії «Навиворіт» і премії від BaraBooka.

Роман «Мандрівний цирк сріблястої пані» отримав державну премію імені Миколи Гоголя, був визнаним найкращим підлітковим фентезі 2021 року за версією BaraBooka та отримав відзнаку від «Еспресо. Вибір читачів».

Книга «Знайти країну амазонок» у 2021 році отримала відзнаку «Міжнародний вибір» (Греція) від конкурсу «Коронація слова» та ввійшла у довгі списки Книги року ВВС.

 

 

Валентина ЗАХАБУРА

(Валентина Захарченко-Бурцева,

нар. 16 липня 1978, м. Київ)

Яскрава дитяча письменниця та відомий бард, креативна бібліотекарка й організатор літературних студій для дітей і юнацтва, а також затята мандрівниця, котра однаково вільно почувається на байку в середмісті та під парусом в океані.

Філософиня за освітою та Книжниця – за покликанням. Працює завідувачкою бібліотеки 9 для дітей ЦБС Шевченківського району м. Києва.

Учасниця низки фестивалів авторської пісні та поезії («Відкриті Небеса», «Рутенія», «Sevama fest», фестивалю Трипільське коло та ін.).

Твори друкуються в українських та міжнародних часописах («Дніпро», «Київська Русь», «Zeitglas» тощо). Має добірки віршів у збірках «Квиток на Гелікон», «Викрадення Європи», «Перша тисяча кроків», власну збірку поезій «ЯТОМОРЕ» та збірку пісень «Запрошення на каву». Твори ввійшли до «Антології сучасної української поезії» болгарською мовою.

Твори для дітей і підлітків увійшли до збірок «Чат для дівчат» (ВСЛ, 2016), «Вузлик на пам’ять» (Брайт Букс, 2019), «Коли сніг пахне мандаринками» (ВСЛ, 2021), електронних збірок для дітей «Пан Гав із UA» (2021) та «Окуляри і кролик Гном» (Видавництво «Братське» 2018). А трилогія «Ой, Лише,..» (Теза, 2018, 2019) та повісті «Леприкони» (ВСЛ, 2019) і «Лео-фу або Я народився собакою» (ВСЛ, 2023) засвідчили появу в українській дитячій літературі оригінальної потужної авторки.

Веде канал на Youtube: https://www.youtube.com/@Zahabura

 

 

Ольга КУПРІЯН

(нар. 23 травня 1988, с. Маковище на Київщині)

Письменниця, літературна критикиня, літературознавиця. Фахівчиня з дитячого читання, редакторка проєкту «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Закінчила магістратуру з теорії літератури, компаративістики та літературознавсва в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Повість для підлітків «Солоні поцілунки» (ВЦ «Академія», 2016) увійшла до коротких списків «ЛітАкценту року» та отримала відзнаку «Рейтингу критика» за найкращий дебют.

У 2018 році на замовлення «1+1 Media» та видавництва «Книголав» Ольга Купріян написала книжку-приквел до популярного серіалу «#Школа» – «Щоденник Лоли». На її презентацію та зустріч із героями серіалу під час Форуму видавців у Львові прийшло близько 4 тисяч людей! Книжку відзначило журі премії «ЛітАкцент року 2018».

Також у 2018 році у видавництві «Ранок» вийшли книжки «Беркиць проводжає дідуся» та «Суперклей для вази», а в 2019 році – «Боброго ранку!» та «Мамонт».

2021 року у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка «Мирослава та інші з нашого двору».

2023 року, завдяки стипендійній програмі «Pogranicze», побачила світ українсько-польська книжка-картинка «Муркиця загубилася. Zagubiona Mruczusia» (польський переклад зробила Анета Камінська).

Також у співавторстві з журналісткою Яніною Соколовою Ольга Купріян написала книжку для дорослих «Я, Ніна» (2019), яка отримала відзнаку BookForum Best Book Award 2020 у категорії «Сучасна українська проза».

Оповідання для дорослих публікувалися в журналі та альманасі «VOGUE».

 

 

РОЗМОВА 1.

Про суть та особливості «дівчачої» художньої прози

Чи існують «дівчачі» та «не дівчачі» книжки? В чому їхня відмінність від «хлопчачих» чи «книжок для всіх»? З якого віку книжка може бути ґендерно маркованою? «Дівчачість» як ідея у літературі – це про «принцес», «Барбі», фемінізм, чи щось іще інше?  У чому формально виявляється «Дівчачість» книжки – це присутність героїні, зосередженість на ній, чи щось інше? Яке місце хлопчика / чоловіка в «дівчачій» книжці? Чим вона різниться у «хлоп’ячій» книжці? У яких жанрах писалися і пишуться книжки для дівчат? Чи є «корінна» відмінність між зарубіжними та українськими «дівчачими» текстами?

 

 

 
 
 

РОЗМОВА 2

Щодо особливостей промоції та прочитання «дівчачої» прози

Яка роль «дівчачої» книжки в гендерному вихованні? А в усіх інших – патріотичному, екологічному й т.д.? Чи не забагато сексу та почуттів у «дівчачих» книжках? Чому у сучасних книжках для дівчат так мало родинності, традиційних «жіночих» цінностей? Це настільки застаріла ідея? Наскільки впливає на сучасні «дівчачі» книжки візуальна культура (кінематограф, комікси, ігри та ін.)? Чи мають «дівчачі» книжки якісь особливості, котрі слід враховувати дорослим при роботі з цими текстами? Є чимало фан-клубів і різних груп дітей і юні навколо фантастики. Чи є фан-клуби «дівчачої» прози/героїнь тощо? Чи варто розвивати такого роду гурти в бібліотеках? Як на Ваш розсуд найкраще просувати «дівчачі» книжки в читацькі маси? За що люблять «дівчачі» історії фанатки жанру?

 
 
 
Книжки, які мав би прочитати щирий фанат жанру
 

Іван АНДРУСЯК

 

 

Сірка на порох : іст.-пригод. повість / іл. О. Московченко ; обкл. Н. Дойчевої. – Київ : Фонтан казок, 2020. – 136 ст. : іл.

 

 

Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому : дівчача повість / іл. О. А. Бугренкової. – Київ : Час майстрів, 2015. – 93, [2] c. : іл. - (Рекомендуємо прочитати).

 

 

 

 

Стефа і Чакалка : казк.-пригод. повісті / худож. О. Кузнецова. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 237, [2] c. : іл. – (Добрі пригоди).

 

 

 

Усі пригоди Стефи і Чакалки : казки / іл. Н. Гайди. – Харків : Vivat, 2022. – 317 с. : іл. – (У вирі пригод).

 

 

Володимир АРЕНЄВ

Цикл «Сезон Кіноварі»

 

 

Порох із драконових кісток / іл. О. Продана. – Вид. 3-є. – Київ : Києво-Могилянська академія, 2020. – 207 с. : іл.

 

 

 

Дитя песиголовців / іл. О. В. Продан. – Київ : Києво-Могилян. академія, 2018. – 292 с. : іл., [16] арк. іл. ;

 

 

Надя БІЛА

 

 

Крута компанія : повість / Н. Біла. – Київ : Академія, 2017. – 159 с.

 

 

 

Віктор БЛИЗНЕЦЬ

 

Женя і Синько ; Золота гора до неба / худож. О. Семякін ; дизайнер обкл. А. Бєлякова. – Харків : Vivat, 2021. – 286 с. : іл. – (Шкільна бібліотека).

 

 

 

Оксана ВЕСНА

 

Ліс на межі /  іл. І. Трохименко. — Львів : Аверс, 2021. — 381 с. : іл.

 

 

 

 

Ірина ВІЛЬДЕ

 

Метелики на шпильках. Б'є восьма. Повнолітні діти / дизайнер обкл. В. Гавриш. – Київ : Віхола, 2023. – 512 ст. – (Неканонічний канон).

 

 

 

Ірина ВЛАСЕНКО

 

Чужі скарби : роман / І. Власенко ; дизайнер обкл. Т. Пархоменко. – Харків : Vivat, 2018. – 318, [1] c.

 

 

 

Олександр ГАВРОШ

 

Казки для Елізи : п’ятнадцять маленьких історій для однієї великої дівчинки. – Тернопіль : Навч. книга – Богдан, 2020. – 144 с. : іл. 

 

 

 

Надійка ГЕРБІШ

 

Пуанти для Анни / намал. Ю. Пилипчатіна. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 53, [2] с. : іл.

 

 

 

Марта Гулей

 

Одного дня вона розкаже : повість. – Київ : Академія, 2020. – 144 с.

 

 

 

 

Сашко ДЕРМАНСЬКИЙ

 

Вікусині історії / іл. В. Богданюк ; ідея А. Кузьміна. – Вид. 2-е, стереотип. – Вінниця : ФОП Кузьмін А. В., 2021. – 74, [5] с. : іл.

 

 

Цикл "Малякапринцеса Драконії"

 

Маляка – принцеса Драконії : від 6 р. / мал. В. Богданюк ; обкл. В. Богданюк, Ф. Сергеєва. – Вінниця : Теза, 2015. – 156, [1] с. : іл.

 

 

 

Маляка і Навіжений дракон : від 6 р. / мал. В. Богданюк ; обкл. В. Богданюк, Ф. Сергєєва. – Вінниця : Теза, 2016. – 157 с. : іл.

 

 

 

Маляка і Гаплик : від 6 р. / мал. В. Богданюк ; обкл. В. Богданюк, Ф. Сергєєва. – Вінниця : Теза, 2016. – 156 с. : іл.

 

 

 

Маляка і Велика Маня : від 6 р. / мал. В. Богданюк ; обкл. В. Богданюк, С. Єрко. – Вінниця : Теза, 2017. – 152, [2] c. : іл.

 

 

 

Маляка і Крококовть : від 6 р. / іл. обкл. Р. Попський ; дизайн обкл. А. Гаврилюк. – Вінниця : Теза, 2020. – 156, [4] с. : іл.

 

 

 

Наталія ДОВГОПОЛ

Дилогія "Шпигунки з притулку "Артеміда"

 

Шпигунки з притулку «Артеміда» / дизайнер обкл. М. Присяжний. – Харків : Vivat, 2019. – 301 c. : іл.

 

 

 

 

Колапс старого світу : роман / дизайнер обкл. М. Присяжний. – Харків : Vivat, 2021. – 381, [2] с.

 

 

 

Мандрівний цирк сріблястої пані : роман / дизайнер обкл. М. Присяжний. –Харків : Vivat, 2020. – 346, [2] с.

 

 

 

Привиди готелю «Едельвейс» : повість / іл. та дизайн обкл. Є. Вдовиченка. – Харків : Школа, 2022. – 125, [3] с. : іл. 

 

 

Знайти країну Амазонок / іл. Аліна Белякова. – Харків: Vivat, 2022. – 320 с.

 

 

 

 

Витязь і Вірлиця – Київ : Жорж, 2023. – 324 ст.

 

 

 

 

Стешка, дочка винахідника / іл. Інна Руда. – Київ : Портал, 2023.

 

 

 

 

Олександра ДОРОЖОВЕЦЬ

 

Старий будинок : повість / іл. Н. Дойчевої-Бут. – Київ : Наш Формат, 2021. – 188, [2] с. : іл. – (Фентезі).

 

 

 

Оксана ДУМАНСЬКА

 

Дитя епохи : роман-колаж для сімейн. читання. – Львів : АРС, 2012. – 114 с. : іл.

 

 

 

 

Марійчині пригоди / намал. М. Петрів ; іл. матеріал, худож. оформ. Д. С. Турбаніст ; дизайн обкл. А. М. Далбуз. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 66, [1] с. : іл.

 

 

 

Школярка з передмістя : щоденник, дописаний з уяви / О. Думанська ; худож. Ю. Поліщук. – Львів : Світ дитини, 2008. – 85 с.

 

 

 

Наталя ЗАБІЛА

 

Марина Дмитрівна / мал. Н. Макарової. – Київ : Дитвидав УРСР, 1962. – 13 с. : іл. – (Бібліотечка дитячого садка). 

 

 

 

 

Катруся вже велика : повість / мал. О. Яблонської та Є. Волобуєва. – Київ : Молодь, 1955. – 154 с. : іл.

 

 

 

Про дівчинку Маринку / мал. О. Яблонської. – К. : Молодь, 1956. – 32 с. : іл.

 

 

 

Про дівчинку, яка всього боялась / Худож. С.М.Васильченко. - К. : Томіріс, 2002. - 15 с. : ілюстр.

 

 

 

 

Ясоччина книжка : оповідання / Н. Л. Забіла ; мал. А. Гілевич. – 4-те вид. – Київ : Веселка, 2000. – 28 с. : ілюстр.

 

Нині ці твори читай: 

 

Улюблені вірші / намал. О. Смірнова. – Харків : Школа, 2022. – 79 с. : іл. – (Найкращі вірші для дітей). 

 

 

 

Велика збірка творів : у 2 кн. : Вірші / мал. Є. Житник ; дизайн Н. Коханій. – Харків : Школа, 2011. – 320 с. : іл. – (Майстри української дитячої літератури).

 

 

 

Велика збірка творів : у 2 кн. : Проза / мал. Є. Житник ; дизайн Н. Коханій. – Харків : Школа, 2011. – 301 с. : іл. – (Майстри української дитячої літератури).

 

 

 

Валентина ЗАХАБУРА

 

 

Лепрекони : повість / фото на обкл. Н. Малетич. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 168, [3] c.

 

 

Трилогія «Ой, Лише,..»

 

Ой, Лише, або З чим їдять вундеркіндів : для діт. 9-11 р. / іл. О. Музиченко. – Вінниця : Теза, 2018. – 185 c. : іл.

 

 

 

Ой, Лише, або Як потрапити в халепу : для діт. 9-11 р. / іл. К. Гори. – [Вінниця] : Теза, 2019. – 187, [2] с. : іл. 

 

 

 

Ой, Лише, або Як приборкати батьків : для діт. 9-11 р. / іл. К. Гора. – Вінниця : Теза, 2020. – 185 с. : іл.

 

 

 

 

Ігор КАЛИНЕЦЬ

 

Данка і Крак : повість про кілька незабут. трав. днів / намал. М. Кошулінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 126, [1] c. : іл.

 

 

 

 

Галина КИРПА

 

Тринадцятий місяць у році : повість / передм. В. Шкляр ; обкл. Н. Пастушенко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 222, [1] c. : іл.

 

 

 

Дара КОРНІЙ

 

Гонихмарник. – Львів : Апріорі, 2020. – 277 с. – (Золоті письменники України).

 

 

 

Цикл «Зворотний бік»

 

 

Зворотний бік світла : роман / Дара Корній ; [передм. Г. Пагутяк ; худож. В. Котляр]. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 318 с. : іл.

 

 

Зворотний бік темряви : роман / Дара Корній. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 318 с.

 

 

 

 

Зворотний бік сутіні : роман / Дара Корній ; [передм. Т. Белімової]. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.  – 285 с.

 

 

Зворотній бік світів : роман / Дара Корній. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 316 с. 

 

 

 

Наталена КОРОЛЕВА

 

Без коріння : життєпис сучасниці. В кн. : Твори : Т. 2. – Клівленд, Огайо : Українське лікарське т-во Півн. Америки, 1968. – 217 с.

 

Нині читай у виданні:

 

Твори : Автобіографія. Предок. Без коріння / упоряд. Ю. Винничук. - Львів : Каменяр, 2009. – 419 с. : 1 портр., іл. – (Спадщина).

 

 

 

Ліна КОСТЕНКО

 

Маруся Чурай : іст. роман у віршах / іл. В. Єрко. – Вид. 2-ге. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 222, [1] c. : іл.

 

 

 

Кузько КУЗЯКІН

Цикл "Казки про дівчисько з палацу"

 

Кожен може стати принцесою / іл. І. Черняк. – Харків : Vivat, 2020. – 77, [2] с. : іл. – (У вирі пригод)

 

 

 

Кожен може поцілувати принцесу / іл. І. Черняк. – Харків : Vivat, 2021. – 76, [2] с. : іл. – (У вирі пригод).

 

 

 

Кожен може назвати принцесу / іл. І. Черняк. – Харків : Vivat, 2022. – 97, [3] с. : іл. – (У вирі пригод). 

 

 

 

Ольга КУПРІЯН

 

 

Солоні поцілунки : повість. – Київ : Академія, 2020. – 128 с.

 

 

 

Щоденник Лоли : за мотивами серіалу «Школа»/ дизайнер обкл. Л. Панасюк. – Київ : Книголав, 2018. – 205, [2] с.

 

 

 

Мирослава та інші з нашого двору / іл. та обкл. А. Колесніченко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 124, [3] с. : іл. 

 

 

 

Панна Софія. – Харків : Ранок, 2023. – 120 ст.

 

 

 

Анастасія ЛАВРЕНИШИНА

Трилогія "Дрімучий ліс"

 

 

Дрімучий ліс : повість / худож. Н. Дойчева-Бут. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 255, [1] с. : іл.

 

 

 

Шлях відьми : роман / іл. Н. Дойчевої-Бут. – Київ : Наш формат, 2021. – 244, [1] с. : іл.

 

 

 

Шлях Вовка : роман / іл. Н. Дойчевої-Бут. – Київ : Наш формат, 2021. – 168, [1] с. : іл. 

 

 

 

Анастасія ЛЕВКОВА

 

Старшокласниця. Першокурсниця : роман / фото на обкл. О. Тисовська, Н. Коваль ; [передм. авт.]. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 325, [3] с.

 

 

 

ЛЕГЕНДАРІЙ ДИВНИХ МІСТ

Наталія Довгопол, Ярина Катораж, Анастасія Куликова, Наталія Матолінець, Ірина Пасько, Дарія Піскозуб, Ксенія Сокульська, Світлана Тараторіна. – Харків : Ранок, 2023. – 336 ст.

 

 

 

Оксана ЛУЩЕВСЬКА

 

З води у воду : повість / худож. оформ. О. Були. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 126, [1] с. : іл.

 

 

 

Задзеркалля : повість / О. Лущевська ; обкл. К. Садовщук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 122 с.

 

 

 

Безхвоста. – Харків : Vivat, 2018. – 63 c. : іл. – (Перша українська графічна повість).

 

 

 

Галина МАЛИК

 

Незвичайні пригоди Алі : повість у 3 кн.  / худож. Г. Олійко ; обкл. К. Штанко, Л. Корж-Радько. – Вид. 5-е. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 223 c. : іл. 

 

 

 

Мія МАРЧЕНКО

 

Місто тіней : повість / М. Марченко ; худож. Н. Дойчева-Бут. – Вид. 2-ге, випр. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 352, [2] c. : іл.

 

 

 

Марія МАТІОС

 

Черевички Божої Матері : вирвана сторінка з буковин. саги. – Київ : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2022. – 224 ст.

 

 

 

Дзвінка МАТІЯШ

 

Марта з вулиці Святого Миколая : повість / іл. Н. Пастушенко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 233 c. : іл/

 

 

 

Мене звати Варвара / іл. М. Микитюк. – Львів : Вид-тво Старого Лева, 2021. – 132, [1] с. : іл.

 

 

 

Наталія МАТОЛІНЕЦЬ

 

 

Гессі : роман / дизайнер обкл. Є. Чистотіна. – Харків : Vivat, 2018. – 413 с.

 

 

 

Академія Аматерасу : роман / худож. Є. Чистотіна. – Харків : Vivat, 2019. – 607 с.

 

 

 

Цикл «Варта у Грі»

 

Варта у Грі : роман /  худож. М. Розенфельд. – Харків : АССА, 2018. – 288 с. : іл., портр. – (Серія «Час фентезі»).

 

 

 

 

Артефакти Праги : роман /  худож. М. Розенфельд. – Харків : АССА, 2021. – 416 с. : іл. – (Серія «Час фентезі»).

 

 

Кров Будапешта / худож. М. І. Розенфельд. – Харків : АССА, 2022. – 589, [2] с. : іл. – (Час фентезі). 

 

 

 

Ірина МАЦКО

 

 

Перехідний вік моєї мами : повість. – Київ : Академія, 2019. – 128 с. 

 

 

 

Кава по-дорослому : повість / паліт. О. Стельмах. – Київ : Академія, 2018. – 127 с.

 

 

 

 

Анастасія МЕЛЬНИЧЕНКО

 

Хільбудій або Позичене ім'я / іл. Марія Колосова. – Київ : Портал, 2020. – 288 ст.

 

 

 

 

Зірка МЕНЗАТЮК

 

Як я руйнувала імперію : повість / худож. К. Лавро. – Київ : Знання, 2020. – 223 с.

 

 

 

Атила МОГИЛЬНИЙ

 

Мавка і Мурашиний Князь / худож. В. Гаркуша. – Київ : А-Ба-Ба-Га_, 2009. – 34 с. : іл.

 

 

 

Марія МОРОЗЕНКО

 

Я закохалася : повість / палітурка О. Стельмаха. – Київ : Академія, 2019. – 127 с. : іл.

 

 

 

Анастасія НІКУЛІНА

 

 

Завірюха : роман-чар / худож. обкл. О. Продан ; передм. Д. Корній. – Харків : Vivat, 2019. –  364, [2] c.

 

 

Сіль для моря, або Білий Кит : роман-буря / худож. і дизайнер обкл. С. Акатьєва. – Харків : Vivat, 2019. – 222, [1] c.

 

 

 

Тетяна НОВАЦЬКА-ТИТАРЕНКО

 

Завтра новий день, або На гілці старої яблуні : повість / худож. Н. Міцкевич. – Київ : Час майстрів, 2020. – 78 c. : іл. 

 

 

 

Марина ПАВЛЕНКО

Цикл «Русалонька із 7-В»

 

 

Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських / іл. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. – 8-е вид. – Вінниця : Теза, 2018. – 217, [3] с. : іл.

 

 

 

Русалонька із 7-В та Загублений у часі / мал. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. – 5-е вид. – Вінниця : Теза, 2018. – 215 с. : іл.

 

 

 

Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу / мал. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. – 6-е вид. – Вінниця : Теза, 2018. – 281, [3] с. : іл.

 

 

 

Русалонька із 7-Б в тенетах лабіринту / мал. О. Ваніфатової. – Вінниця : Теза : Фоліо, 2011. – 278 с. : іл.

 

 

 

Русалонька із 7-В + дуже морська історія / іл. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. - 2-е вид. – Вінниця : Теза, 2016. – 250 с. : іл. 

 

 

Моя класнюча дівчинка / іл. Х. Давтян ; [передм. Л. Почкун]. – Київ : Wise Bee, 2016. – 301, [2] c. : іл

 

 

Щоденник закоханої ідіотки : від 13 р. /; обкл. О. Мишанської. – Вінниця : Теза, 2021. – 375 c.

 

 

 

Сергій ПАНТЮК

 

Швидше не буває : повість / іл. М. Іванової. – Київ : Наш формат, 2020. – 173, [2] c. : іл.

 

 

 

Оксана РАДУШИНСЬКА

 

Метелики в крижаних панцирах / фото на обкл. Х. Штурмак ; дизайн обкл. Н. Гайдучик. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 159 с.

 

 

 

Олена РИЖКО

 

Дівчина з міста : повість / паліт. О. Стельмах. – Київ : Академія, 2018. – 143 с.

 

 

 

Ірен РОЗДОБУДЬКО

 

 

Пригоди на острові Клаварен : повість / іл. Н. Дойчевої-Бут. – Київ : Наш Формат, 2021. – 140, [3] с. : іл.

 

 

Знак потраплянців : повість / намал. Ю. Ганик. – Харків : Vivat, 2023. – 188, [3] с. : іл.

 

 

 

Оля РУСІНА

 

34 сонячні дні і один похмурий : повість / намал. Н. Слєпцова. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 78, [1] с. : іл.

 

 

 

 

Мія і місячне затемнення : повість / худож. оформ. Г. Олійко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 238 с. : іл. 

 

 

Сестричка : мал. повість / ілюстр. О. Мазур. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2011. – 195 с. : ілюстр.

 

 

 

Володимир РУТКІВСЬКИЙ

Дилогія «Ганнуся»

 

 

Ганнуся : весела пригод. повість / іл. І. Ключковської. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2012. –253 с. : іл.

 

 

У гості до лісовика : весела пригод. повість / іл. І. Ключковської ; обкл. З. Базилевич. – Львів : Вид-тво Старого Лева, 2014. – 229, [1] с. : іл. 

 

 

 

Оксана САЙКО

 

Новенька та інші історії / іл. Н. Гайди. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2012. – 185 с. : іл.

 

 

 

 

Тетяна СТРИЖЕВСЬКА

 

 

Де ESC з моїх халеп? : повість / худож. О. Кузнецова. – Київ : Легенда, 2018. – 254, [1] с.

 

 

 

Файні товсті дівки, йо! : повість / худож. О. Кузнецова. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 186, [1] c. : іл.

 

 

 

Галина ТКАЧУК

 

ЗВРК / іл. Дарина Козачук. – Харків : Vivat, 2023. – 176 ст.

 

 

 

Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака / Літературна агенція BaraBooka ; мал. Н. Кащак. – Харків : Ранок, 2019. – 66, [3] с. : іл.

 

 

 

ЧАТ ДЛЯ ДІВЧАТ

 

оповідання / упоряд. В. Вздульська, О. Лущевська ; фот. О. Тисовської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 171 с.

 

 

 

Алевтіна ШАВЛИЧ

 

 

Пампуха : повість. — Київ : Академія, 2018. – 144 с.

 

 

 

Тетяна ЩЕРБАЧЕНКО

 

Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала / худож. А. Сарвіра. – Київ : Грані-Т, 2008. – 56 с.

 

 

 


Коментарі до статті