Олексій Надемлінський про Театр і Центральну міську дитячу бібліотеку м. Одеси
24 червня 2019, 23:21   Автор: Олексій Надемлінський

Життя повне несподіванок. Від несподіванок ми чекаємо неприємностей. Та все ж іноді ці несподіванки бувають приємними.

Саме така несподіванка і сталася зі мною нещодавно.

Не так давно я побував в Центральній міській дитячій бібліотеці. І зовсім випадково потрапив на свято музики та поезії.

До бібліотеки завітали дуже, здавалося б, несподівані гості – солісти Одеської національної опери: народний артист України Анатолій Капустін, заслужена артистка України Наталія Шевченко, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Прокопович, Аліна Другак, Василь ДобровольскийВіктор Шевченко, Инга Мартинова, Наталія Каданцева

Ведучі – завідувачка відділом обслуговування Людмила Волкова та концертмейстер Одеського національного академічного театру опери та балету Вероніка Струк відкрили перед іншими гостями – дев'ятикласниками школи № 57 – світ класичних опер і старовинного романсу.

Із романсами все зрозуміло – їхнє тихе, душевне звучання цілком підходять до камерної обстановки бібліотеки, розташованої в старій будівлі історичної частини Одеси. Романси в такій будівлі точно звучатимуть цілком органічно.

А ось класична опера...

Здавалося, що оперні арії погано уживаються з камерним характером подібних зустрічей.

Але, як показав час, зовсім навіть ні! І оперна арія може звучати дуже по-домашньому, відповідним чином вписуючись у характер старого бельгійського будинку.

У наш прагматичний час не прийнято говорити про виховну роль музики та літератури. Про це не говоритиму і я. Але хороша книга, як і хороша музика, сприятливо впливає на людину, змінює її на краще. І тому в театру та у бібліотеки одна мета – зробити людину кращою!

Відтак, союз театру з бібліотекою цілком логічний.
 

А ще слід визнати, що вирішувати своє «надзавдання» їм успішно вдається. Я бачив, якими прийшли дев'ятикласники на цю зустріч, і з якими одухотвореними обличчями вони йшли опісля.

Як з'ясував згодом, цю бібліотеку зв'язує тривала дружба з багатьма театрами міста. Серед її друзів ВІСІМ театрів!

Із 1995 р. у бібліотеці існує літературно-театральна вітальня. Та історія вітальні вимагає окремої розмови.

Втім, я не забігатиму вперед. Просто скажу, що не стерпів – «скористався службовим становищем» дитячого письменника і напросився на наступну зустріч до літературнії вітальні.

Коли запросять, обов'язково прийду, а потім поділюся своїми враженнями і від цієї зустрічі.

 

Олексій НАДЕМЛІНСЬКИЙ

письменник (м. Одеса).

 

 


Коментарі до статті