Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихКатерина Єгорушкіна. Мої вимушені канікули
7 лютого 2023, 11:30   Автор: Наталя Марченко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

Єгорушкіна Катерина. Мої вимушені канікули / Катерина Єгорушкіна ; худож. Соня Авдєєва ; післямова Світлани Ройз. — Харків : Віват, 2022. — 48 с. : кольор. іл.

 

Війна – точно не та подія у житті, котру можна забути. Навіть коли так швидко ростеш і дорослішаєш, як ти, мій друже! Але спогади (ніби речі до валізи, коли збираєшся у чудову довгу подорож) варто перебрати та залишити тільки ті, котрі в майбутньому допоможуть тобі почуватися якнайкраще.

Самому важко дати раду з величезною купою часом страшних і неприємних подій, які відбулися з усіма нами за час війни. Але письменники та художники, котрі працюють для дітей, створили чудові книжечки, котрі допомагають побачити таке складне воєнне життя крізь зрозумілі тобі мистецькі образи. Читаючи їх, ти зможеш відчути, що з пережитого тобою, варто залишити на згадку, а що – забути як страшний недобрий сон.

Ось ця книжка письменниці-психологині Катерини Єгорушкіної написана у формі щоденника твоєї ровесниці Віри, котра у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинилася з родиною у бомбосховищі. Думаю, тобі буде цікаво день за днем перегортати сторінки спогадів героїні, порівняти їх із власними та спробувати знайти у своїх думках Світло й Силу, котрі будуть такими потрібними нині та у майбутньому.

Григорій Фалькович. Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі
27 січня 2023, 14:57   Автор: Наталя Марченко

Фалькович Григорій. Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі / Григорій Фалькович ; ілюстр. Софія Томіленко. – Харків : Крокус, 2022. – 64 с. : іл. 

 

У темні злі часи найбільше хочеться радості та сердечності.

Хочеться, щоб тебе пригорнули та розвеселили, заспокоїли і розрадили. Хочеться світлих казкових снів і наповнених цікавими подіями днів.

Нова книжка класика української дитячої літератури Григорія Фальковича – саме такий чарівний товариш, котрий може поетичним словом додати життю радості та певності, спокою і гри водночас.

Адже це незвичайна книжка! Вона має двоє «дверцят» до двох різних світів. Розгортаєш книжку з одного боку – потрапляєш до грайливої компанії всіляких «пара-падабу-дабу-дабу-дзенів», «абу Каракамбад», «хук талабутів» і тому подібних дивовиж, де ще й багатенько звірят приховалося. А з іншого боку відкриєш – ніби пірнеш у м’яку затишну перинку, де вже чекають наймиліші у світі сни.

Олександр Гаврош. Різдвяна історія Ослика Хвостика
9 січня 2023, 16:09   Автор: Тетяна Качак ; Наталя Марченко

Гаврош Олександр. Різдвяна історія Ослика Хвостика. Казкова повість / Олександр Гаврош ; ілюстр.  С. Сова. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2202. – 104 с. 

 

Різдвяний настрій – дивовижна річ! Він з’являється навіть тоді, коли на душі зовсім не святково, коли тебе оповиває сум чи навіть справжня чорна біда.

Різдвяний настрій народжується у нашому серці, де завжди є надія, любов і віра. Саме вони й роздмухують оцю іскорку Світла, аж поки щиросердна радість не огортає нас сповна.

Чи не тому саме різдвяні історії завжди так радують і надихають?

Ось ця – про кумедного віслючка Хвостика із Закарпатського села, котрий пройшов справжнісінькі митарства, здолав неймовірні перепони і таки став учасником чарівного Різдвяного дійства – вертепу, тобі точно припаде до душі!

Адже на шляху до рідного дому та омріяної вистави із Хвостиком сталося так багато різних пригод! А яких дивних, часом недобрих людей йому випало зустріти! Скільки вірних друзів вдалося знайти! 

Інна Ковальчук. Даринка
10 липня 2022, 22:53   Автор: Наталя Марченко, Леся Пронь

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Ковальчук Інна Даринка. Напівказкові історії про сьогодення. Для дітей мол. шк. віку : / Худ. Н. Колесникова, Р. Колесникова. – Київ : «АВІАЗ», 2021. – 24 ст., іл.

 

Нині в Україні лихі та водночас і звитяжні часи. У наш прекрасний край прийшла віна.

Кожний опинився у вирі подій, до яких ніхто не був готовий. Але життя триває! І воно так само сповнене твоїх мрій, твоїх великих дитячих таємниць і пригод.

Маленька героїня цієї дуже теплої книжечки Даринка чекає на тата, котрий боронить Україну, як може допомагає мамі та сміхотливій подружці Тетянці, родина котрої вимушена була покинути рідне місто з чарівною назвою «Щастя».

Даринка – велика фантазерка та мрійниця, вона вміє наповнювати найсіріші будні чарівними казками, а найменшу радість перетворювати на величезне щастя!

Валентина Попелюшка. Украдені
15 червня 2022, 0:56   Автор: Наталя Марченко, Оксана Коваленко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

 

Попелюшка Валентина. Украдені / Валентина Попелюшка ; ілюстр. Я. Гавриш. – Київ : Час майстрів, 2021. – 176 с. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

Трилер – дуже захопливе, але страшнувате читання. Коли мурашки по спині й постійно чекаєш на нову халепу, що ось-ось станеться із героєм.

Але що такого особливого може статися зі звичайнісінькими підлітками у сонному провінційному містечку, де їм випало провести літні канікули, бо нічого кращого батьки запропонувати не можуть? Хіба трапиться підвипилий дядько чи налає якась тітонька «вся на нервах», якщо наддто довго сидіти у чужому дворі чи тинятися парком.

Але ця історія – СПРАВЖНІЙ трилер!

Є тут брати-роми, дівчина-мажор і маленька «принцеса». Є підступна люта зрадниця-бандитка, котра чудово прикидається люблячою та відданою жінкою, та її страшні підручні. Є звичайні заклопотані та «байдужі»  батьки – заможні й не дуже, котрі однаково сильно люблять своїх дітей. Є «таємі» секти, викрадення людей, гонитви, ув’язнення, неймовірні дарунки долі та відчай.

 

І розгортається вся ця круговерть тут і нині! Ти легко впізнаєш такі звичні припорошені пилом літні вулички та звичані проблеми своїх ровесників, їхні заняття, слівця та сподівання, манеру триматися й таке інше.