Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихЗатишна мамина казка
8 травня 2023, 19:02   Автор: Тетяна Качак, Наталя Марченко

Затишна мамина казка : зб. казок сучас. укр. письменниць / упоряд. М. Морозенко. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 158 с. : іл. 

 

Казок ніколи не буває забагато!

У цій чарівній книжечці зібрані 32 казки від двох десятків сучасних українських письменниць різних поколінь.

Яких тільки дивовижних історій тут не зустрінеш! І легендарні, й схожі до народних казок, і повчальні, й розважальні, й ні на що інше не схожі, але такі захоплюючі! Є серед героїв хлопчики й дівчатка, котики й песики, курчатко та павучок, Віхола і Крилатий Дощик, чарівні квіти й дерева. Та найважливіше, що в кожній казковій історії є Любов і Віра, котрі роблять життя людини насправді добрим.

А ще ця збірочка казок своїм народженням зобов’язана читачам нашої бібліотеки! Бо проілюстрували усі чарівні історії своїми малюнками вихованці арт-студії «Художня майстерня Борисенко» та читачі Національної бібліотеки України для дітей – такі самі, як і ти, друже!

Юлія Лазуткіна. Корсар, або пухнаста історія з кіхтями
3 травня 2023, 13:56   Автор: Олексій Надемлінський, Наталя Марченко

Лазуткіна Юлія. Корсар, або пухнаста історія з кіхтями / Юлія Лазуткіна ; ілюстр. Олі Кочури. – Золотоноша : Видавництво Раіни Н., 2023. – 60 ст. – (Нова українська казка). 

 

Напевно, немає жодної дитини, котра б не мала улюбленої книжки про котів. Адже чудових «котячих» історій в дитячій літературі безліч – одна одної цікавіші!

Та кожна з них насправді неповторна, як і її герої.

Ось ця історія чорнющого кота з грізним ім’ям «Корсар» і вразливим серцем – про те, як чарівний юний пухнастик, намагаючись вижити у жорстоких умовах цирку, а згодом на вулиці, перетворився на найзухвалішого міського волоцюгу.

Хоча, ні! Історія не про це. А про те, як доброта, піклування, сердечна віра та підтримка Справжнього Друга роблять нас самими найкращими у світі!

Катерина Єгорушкіна. Мої вимушені канікули
7 лютого 2023, 11:30   Автор: Наталя Марченко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Премію засновано Національною секцією Міжнародної Ради дитячої та юнацької книги (UA IBBY), Національною бібліотекою України для дітей, ГО «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей» та родиною Всеволода Нестайка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України для відзначання сучасних українських дитячих письменників.

Єгорушкіна Катерина. Мої вимушені канікули / Катерина Єгорушкіна ; худож. Соня Авдєєва ; післямова Світлани Ройз. — Харків : Віват, 2022. — 48 с. : кольор. іл.

 

Війна – точно не та подія у житті, котру можна забути. Навіть коли так швидко ростеш і дорослішаєш, як ти, мій друже! Але спогади (ніби речі до валізи, коли збираєшся у чудову довгу подорож) варто перебрати та залишити тільки ті, котрі в майбутньому допоможуть тобі почуватися якнайкраще.

Самому важко дати раду з величезною купою часом страшних і неприємних подій, які відбулися з усіма нами за час війни. Але письменники та художники, котрі працюють для дітей, створили чудові книжечки, котрі допомагають побачити таке складне воєнне життя крізь зрозумілі тобі мистецькі образи. Читаючи їх, ти зможеш відчути, що з пережитого тобою, варто залишити на згадку, а що – забути як страшний недобрий сон.

Ось ця книжка письменниці-психологині Катерини Єгорушкіної написана у формі щоденника твоєї ровесниці Віри, котра у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну опинилася з родиною у бомбосховищі. Думаю, тобі буде цікаво день за днем перегортати сторінки спогадів героїні, порівняти їх із власними та спробувати знайти у своїх думках Світло й Силу, котрі будуть такими потрібними нині та у майбутньому.

Григорій Фалькович. Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі
27 січня 2023, 14:57   Автор: Наталя Марченко

Фалькович Григорій. Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі / Григорій Фалькович ; ілюстр. Софія Томіленко. – Харків : Крокус, 2022. – 64 с. : іл. 

 

У темні злі часи найбільше хочеться радості та сердечності.

Хочеться, щоб тебе пригорнули та розвеселили, заспокоїли і розрадили. Хочеться світлих казкових снів і наповнених цікавими подіями днів.

Нова книжка класика української дитячої літератури Григорія Фальковича – саме такий чарівний товариш, котрий може поетичним словом додати життю радості та певності, спокою і гри водночас.

Адже це незвичайна книжка! Вона має двоє «дверцят» до двох різних світів. Розгортаєш книжку з одного боку – потрапляєш до грайливої компанії всіляких «пара-падабу-дабу-дабу-дзенів», «абу Каракамбад», «хук талабутів» і тому подібних дивовиж, де ще й багатенько звірят приховалося. А з іншого боку відкриєш – ніби пірнеш у м’яку затишну перинку, де вже чекають наймиліші у світі сни.

Олександр Гаврош. Різдвяна історія Ослика Хвостика
9 січня 2023, 16:09   Автор: Тетяна Качак ; Наталя Марченко

Гаврош Олександр. Різдвяна історія Ослика Хвостика. Казкова повість / Олександр Гаврош ; ілюстр.  С. Сова. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2202. – 104 с. 

 

Різдвяний настрій – дивовижна річ! Він з’являється навіть тоді, коли на душі зовсім не святково, коли тебе оповиває сум чи навіть справжня чорна біда.

Різдвяний настрій народжується у нашому серці, де завжди є надія, любов і віра. Саме вони й роздмухують оцю іскорку Світла, аж поки щиросердна радість не огортає нас сповна.

Чи не тому саме різдвяні історії завжди так радують і надихають?

Ось ця – про кумедного віслючка Хвостика із Закарпатського села, котрий пройшов справжнісінькі митарства, здолав неймовірні перепони і таки став учасником чарівного Різдвяного дійства – вертепу, тобі точно припаде до душі!

Адже на шляху до рідного дому та омріяної вистави із Хвостиком сталося так багато різних пригод! А яких дивних, часом недобрих людей йому випало зустріти! Скільки вірних друзів вдалося знайти!