Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихЄвгенія Яворська. Лелечий дім
29 вересня 2021, 16:13   Автор: Олена Федіна, Наталя Марченко

Євгенія Яворська. Лелечий дім / Євгенія Яворська ; адаптація рельєфно-крапковим шрифтом видавництва «Точка». – Харків : Друкарня Мадрид, 2021. – 83 с. 

 

Ця книжка цікава уже тим, що її можуть прочитати УСІ, навіть незрячі! Адже звичайний текст сусідить із викладеним шрифтом Брайля і ти зможеш, читаючи, водночас спробувати, як то воно – відчувати текст на дотик.

І сам той текст (власне, кілька текстів, бо перед тобою – збірка оповідок) так само «чіпляє» за живе. Чи то фантастична оповідка, чи цілком реальна, навіть приземлено буденна, авторка так природно розповідає про події та почуття героїв, що мимоволі стаєш частиною її світів. І дивуєшся! Бо, виявляється, ось вона – межа між вигаданим і справжнім «супергеройством», кібер-простором і простором буття кіборгів, вигаданим і реальним щастям – у твоєму серці!

Книжка побачила світ на Дніпропетровщині у межах спрямованого на видання книг для слабкозорох шрифтом Брайля проєкту «Книголюкс». Зініціював його харківський письменник і журналіст Віктор Полянецький, а підтримали дитячі письменниці – Еліна Заржицька (м. Дніпро), Ольга Полєвіна (м. Кропивницький), Марія Дружко та Євгенія Яворська.

Наталя МАРЧЕНКО

Дивовижні особистості, які змінили XX століття
21 липня 2021, 19:46   Автор: Наталя Марченко

Дивовижні особистості, які змінили XX століття : 20 дивовижних дівчат, які змінили XX століття, 20 дивовижних хлопців, які змінили XX століття / В. Вздульська [та ін.] ; ілюстр. М. Мороз. – Київ : Агенція «ІРІО», 2020. – книжка-перекрутка  48с.; 48с. : іл.  

 

Здебільшого все, що нас оточує, про що ми знаємо, чим звично користуємося, було створене, відкрите чи вигадане цілком конкретною людиною.

Кіно й вертоліт, чудова музика та смаколики, стильний одяг і уявлення про облаштування Всесвіту – за всіма знахідками людства прихована доля якоїсь Людини, дивовижної особистості, котрій вдалося змінити світ.

Перед тобою – яскрава та захоплююча збірка життєписів 20 хлопців і 20 дівчат, яким випало стати саме такими ключовими постатями XX ст. Чимало з них – наші співвітчизники!

Є серед героїв збірки вчені та митці, науковці та винахідники, спортсмени й модельєри, політичні та релігійні діячі, люди різних рас і різних «стартових умов». Але кожний із них – справжній «супергерой», чиє життя надихало та надихає тисячі дітей і дорослих у всьому світі!

Наталка Малетич. Леся. Мандрівний клубочок
26 червня 2021, 18:01   Автор: Наталя Марченко

Малетич Наталка. Леся. Мандрівний клубочок / Наталка Малетич ; ілюстр. Марія Фоя. – Київ : Портал, 2021. – 152 ст.; іл.  

Тобі часто доводиться читати про класиків української літератури щось насправді класне?

Мені, на жаль, зовсім не так часто, як би мріялосяsad.

Але ця книжка про Лесю Українку від видавництва «Портал» справді зачаровує! У ній все чудово та продумано до дрібниць. Гарні ілюстрації сусідять із світлинами та фотодокументами. Панує ФАКТ і повага до постаті та читача. Бо тобі не переказують чужі думки «про ту Лесю», а дають змогу самому читати її листи, гортати сторінки рукописів, чути спогади її друзів і близьких, зрештою – подорожувати слідом за нею Україною та світом.

Лідія Повх. "Наше місто превеселе", "Різьбив майстер колисочку"
25 квітня 2021, 1:05   Автор: Наталя Марченко

Повх, Лідія. Наше місто превеселе : вірші для дітей / Лідія Петрівна Повх ; іл. О. Федоришиної. - Ужгород : ІВА, 2017. - 46, [1] с. : іл.  

Повх, Лідія. Різьбив майстер колисочку : вірші для дітей дошк. та молод. шк. віку / Лідія Петрівна Повх ; худ. Оформл. М. Ходанич. – Ужгород : Карпати, 2017. – 48 с.; іл. 

 

Переконана, що ти вже не раз чув поезії чудової закарпатської поетеси Лідії Повх!

Бо ж хто нині не знає пісеньки «Про грушку», що «як всі грушки проста», чи не чув про ОТАКУ капусту «коло Тиси, коло Хуста»?!

Але у цієї талановитої поетеси є ще чимало інших цікавих і веселих віршів!

Ось ці дві збірочки розповідають про її рідний край – Закарпаття та місто Ужгород, де пані Лідія проживає. Є тут чудові поетичні оповідки про Карпати, гірські річки й усілякі дива, які можуть тобі трапитися в тих краях. Є вірші про красу та казкові куточки рідного поетесі міста.

Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір
15 квітня 2021, 13:59   Автор: Наталя Марченко

Надемлінський Олексій. Маленька Відьма та Кір : повість / Олексій Надемлінський ; іл. Андрія та Діни Нечаєвських. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 200 с.

 

Що є у світі чарівного?

Як тільки кажеш «чари», на думку спадають відьми, чорні коти, всілякі чарівні палички, закляті мечі й чаші, а поряд – всілякі джини, духи, дракони та інші казкові істоти. І якщо все те є у книжці, то вона точно не дасть знудитися читачеві!

Але ось ця історія від чудового одеського дитячого письменника Олексія Надемлінського – не просто собі чергова оповідка про сто й одну пригоду в чарівному світі. Бо все відбувається в звичайнісінькому собі ново збудованому кварталі Нові Осокорки з 12-річною Маринкою, котра схожа до твоїх однокласниць, а не відьом із фентезійних серіалів. І проблеми у дівчинки цілком звичайні – шкільні будні, звичайні буденні розваги та обов’язки міської дитини, а ще померла бабуся, котра приділяла онучці найбільше уваги, мама постійно зайнята бізнесом, а тато вже багато років існує для доньки хіба як товариш по листуванню, бо живе закордоном…

Але те все – лише початок історії! Хоча і в ньому є вже щось загадкове, адже у Маринки є дивовижна здатність бачити в світі те, що інші не помічають – стару злу бабцю, приховану за образом юної красуні, дивовижного білого коня в подобі шолудивого пса…

Та якось під час переїзду до нової квартири на шляху дівчинки стрічається чорний кіт Кір – Кіт Розумний, який слугував ще першій у світі Бабі Язі, й ошелешує Маринку новиною, що вона не проста дівчинка, а відьма! Можна було, звичайно, відмахнутися й обрати спокійне людське життя, але дівчинка стає на шлях чарівництва та чаклунства. Тепер у неї є нові друзі-порадники Домовик і Коловерша, захисні амулети, чарівні артефакти, вміння дивитися понад часом і переміщуватися в просторі й, звичайно ж, особливе завдання – рятувати світ від лиходія. Щоправда, він теж не звичайний, бо призвів до світової катастрофи не зі злих намірів, а від самотності та нудьги.