Книжкові новинки


Вікове призначення рецензованих книжок позначається відповідними кружальцями:
 – для дошкільників
 – для дітей молодшого шкільного віку
 – для дітей середнього шкільного віку
 – для дітей старшого шкільного віку
 – для дорослихІнна Ковальчук. Даринка
10 липня 2022, 22:53   Автор: Наталя Марченко, Леся Пронь

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Ковальчук Інна Даринка. Напівказкові історії про сьогодення. Для дітей мол. шк. віку : / Худ. Н. Колесникова, Р. Колесникова. – Київ : «АВІАЗ», 2021. – 24 ст., іл.

 

Нині в Україні лихі та водночас і звитяжні часи. У наш прекрасний край прийшла віна.

Кожний опинився у вирі подій, до яких ніхто не був готовий. Але життя триває! І воно так само сповнене твоїх мрій, твоїх великих дитячих таємниць і пригод.

Маленька героїня цієї дуже теплої книжечки Даринка чекає на тата, котрий боронить Україну, як може допомагає мамі та сміхотливій подружці Тетянці, родина котрої вимушена була покинути рідне місто з чарівною назвою «Щастя».

Даринка – велика фантазерка та мрійниця, вона вміє наповнювати найсіріші будні чарівними казками, а найменшу радість перетворювати на величезне щастя!

Валентина Попелюшка. Украдені
15 червня 2022, 0:56   Автор: Наталя Марченко, Оксана Коваленко

Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка

Попелюшка Валентина. Украдені / Валентина Попелюшка ; ілюстр. Я. Гавриш. – Київ : Час майстрів, 2021. – 176 с. – (Серія «Рекомендуємо прочитати»).

Трилер – дуже захопливе, але страшнувате читання. Коли мурашки по спині й постійно чекаєш на нову халепу, що ось-ось станеться із героєм.

Але що такого особливого може статися зі звичайнісінькими підлітками у сонному провінційному містечку, де їм випало провести літні канікули, бо нічого кращого батьки запропонувати не можуть? Хіба трапиться підвипилий дядько чи налає якась тітонька «вся на нервах», якщо наддто довго сидіти у чужому дворі чи тинятися парком.

Але ця історія – СПРАВЖНІЙ трилер!

Є тут брати-роми, дівчина-мажор і маленька «принцеса». Є підступна люта зрадниця-бандитка, котра чудово прикидається люблячою та відданою жінкою, та її страшні підручні. Є звичайні заклопотані та «байдужі»  батьки – заможні й не дуже, котрі однаково сильно люблять своїх дітей. Є «таємі» секти, викрадення людей, гонитви, ув’язнення, неймовірні дарунки долі та відчай.

 

І розгортається вся ця круговерть тут і нині! Ти легко впізнаєш такі звичні припорошені пилом літні вулички та звичані проблеми своїх ровесників, їхні заняття, слівця та сподівання, манеру триматися й таке інше.

Оксана Думанська. Казка про дивовижну яблуню
3 червня 2022, 23:38   Автор: Наталя Марченко

Думанська Оксана. Казка про дивовижну яблуню: для мол. та сер. шк. віку / Оксана Думанська ; іл. Христина Лукащук. – Львів : Дрогобич : Коло, 2022. – 36 ст., іл.

Яких тільки дивовиж немає на білім світі!

А скільки їх на твоїй рідній землі! Адже Україна – прекрасна велика країна зі славною культурою та історією.

Ти, певна, уже багато знаєш про її дива та красоти. Можливо, і про чарівну Кролевецьку яблуню-колонію чув? І про славних козаків-характерників читав? А що вже казки любиш, то й не кажи!

Тоді тобі стовідсотково цікавою буде ця чарівна оповідка про людську щедрість і силу, котрі ніколи не переведуться в Україні.

То ж бери швидше книжку до рук!

Оксана Радушинська. Про Царицю Громовицю і Кропив'яного Короля
18 листопада 2021, 21:46   Автор: Валентина Мельник, Наталя Марченко

Радушинська, Оксана Петрівна. Про Царицю Громовицю і Кропив'яного Короля : казк. повість / худож.-іл. О. Янчук. – [Хмельницький] : [б. в.], 2020. – 70, [1] с. : іл.

 

Що станеться, коли ти раптом зустрінеш власного двійника? Іншу людину, схожу до тебе як дві краплі води?

Саме з такої зустрічі Василинки та її небесної «копії» Блискавки розпочинається ця казкова оповідка. Заманулося дівчаткам приміряти сукенки одна одної, а довелося «приміряти» також чуже життя. І як же складно виявилося бути Іншим!

Небесна дівчинка опинилася на землі, а земна – на небі, але обидві показали себе сильними, кмітливими, добрими та мудрими, разом впоралися з усіма пригодами та негараздами.

Які ж дивовижі трапилися їм на шляху! Тут і навчителька гри на арфі пані Веселка, і найстарший стражник неба Вітер, закохані Купава та Лука, Лісовик і пан Сновида, знайда Тарасик і Зелені Блукачі, грабіжники-пройдисвіти та ще чимало інших.

Євгенія Яворська. Лелечий дім
29 вересня 2021, 16:13   Автор: Олена Федіна, Наталя Марченко

Євгенія Яворська. Лелечий дім / Євгенія Яворська ; адаптація рельєфно-крапковим шрифтом видавництва «Точка». – Харків : Друкарня Мадрид, 2021. – 83 с. 

 

Ця книжка цікава уже тим, що її можуть прочитати УСІ, навіть незрячі! Адже звичайний текст сусідить із викладеним шрифтом Брайля і ти зможеш, читаючи, водночас спробувати, як то воно – відчувати текст на дотик.

І сам той текст (власне, кілька текстів, бо перед тобою – збірка оповідок) так само «чіпляє» за живе. Чи то фантастична оповідка, чи цілком реальна, навіть приземлено буденна, авторка так природно розповідає про події та почуття героїв, що мимоволі стаєш частиною її світів. І дивуєшся! Бо, виявляється, ось вона – межа між вигаданим і справжнім «супергеройством», кібер-простором і простором буття кіборгів, вигаданим і реальним щастям – у твоєму серці!

Книжка побачила світ на Дніпропетровщині у межах спрямованого на видання книг для слабкозорох шрифтом Брайля проєкту «Книголюкс». Зініціював його харківський письменник і журналіст Віктор Полянецький, а підтримали дитячі письменниці – Еліна Заржицька (м. Дніпро), Ольга Полєвіна (м. Кропивницький), Марія Дружко та Євгенія Яворська.

Наталя МАРЧЕНКО