Запитай у письменника


Запитай у письменника про все-все, що тобі цікаво знати, коли вже книжка прочитана.


Дарина Стус та Лідія Повх про таємниці народження поетичного дару
11 травня 2023, 14:23   Автор: Дарина Стус, Лідія Повх

Даринка Стус навчається у четвертому класі приватної початкової школи MySchol міста Ужгорода.

Дівчинка мріє у майбутньому стати письменницею. Розповісти найцікавіші у світі історії та виразити в слові найнеймовірніші почуття.

Нині вона захопилася яскравою самобутньою творчістю дитячих письменників Закарпаття. Особливо вразили її високомистецькі й водночас такі грайливі та невимушені твори Лідії Петрівни Повх.

КЛЮЧ певний, що не лише Даринці, а й усім нам буде цікаво знати, як саме й коли у душі пані Лідії народилася Поезія та чи бува не ранили її перші критики.

 

– Чи пригадуєте Ви, коли був написаний перший вірш?

«Свій перший вірш я написала, здається, у вісім чи дев’ять років. А було це так.

Нам у школі задали намалювати вдома пейзаж. Я намалювала два високі дерева, яким вітер нагинав крони. Потім, так сталося, я намалювала деревам очі та роти, і дерева не то перемовлялися, не то творили щось вітрові. Тільки… Про що ж ті дерева перемовляються? І я швиденько придумала два рядки і записала їх під малюнком…

Десятирічна Аліна Басірова – ученця спеціалізованої школи № 173 міста Києва.

Дівчинка захоплюється історією та малюванням. А ще дуже любить читати про подорожі у часі, котрі дають змогу і пофантазувати, і дізнатися багато цікавого про те, трапилися в минулому насправді.

Ось чому її зацікавила творчість Олександра Гавроша, письменника, який доклав багато зусиль, аби на сторінках дитячих книг ожили герої української минувшини.

КЛЮЧ сподівається, що усім буде цікаво знати, як саме з’явилася ідея чудового циклу О. Гавроша «Музей пригод» і що чекає на відданих читачів письменника найближчим часом.

 

– Я дуже люблю читати ваші книги. Вони такі кльові! Там можна знайти і пригоди, і захопливі історії героїв. А найбільше мені сподобалось те, що можна потрапити у портал переміщення в часі. Я, наприклад, дуже люблю історію та історичні події, і теж би дуже хотіла потрапити в іншу епоху. Ех, пощастило вашим героям, що вони це змогли зробитиМені цікаво, що Вас надихнуло написати такі круті історії?

«Надихнуло мене те, що я теж залюблений в історію. І про минуле мені цікавіше писати, ніж про сучасність. Тим паче, що наша справжня історія недостатньо прописана в українській літературі для дітей. Тому захотілося розповісти юним читачам про нашу справжню минувшину, але зробити це нетрадиційно, легко, захопливо, у вигляді пригод сучасників, які несподівано потрапляють в історію.

Вероніка Монченко та Галина Малик про відсутніх котів і плани на майбутнє
11 березня 2021, 21:11   Автор: Вероніка Монченко, Галина Малик

Вероніка Монченко, учениця 3-го А класу Бучанської школи № 4, дуже любить читати. Особиво – про різні пригоди, що трапляються з дівчатками.
Героїні казок і юні мандрівниці, наші сучасниці й дівчатка з далекого минулого – її захоплюють усі ровесниці, котрим ЦІКАВО ЖИВЕТЬСЯ!
Але Вероніка – Справжня Дівчинка, котра любить красу та затишок і розуміє, як буває незручно, коли щось не лежить на місці, чи недороблене до кінця. Безлад у домі та в справах, на її думку, заважає відкривати світ! Саме тому їй так сподобалися "Незвичайні пригоди Алі" Галини Малик.

КЛЮЧ певен, що усім Вам буде цікаво дізнатися, що саме здивувало цю затяту читачку в улюбленій книжці та які відкриття від Галини Малик чекають нас попереду?  

Сашко Ковалевський (м. Полтава) та Григорій Фалькович, Юрій Бедрик, Сергій Пантюк, Олеся Мамчич про поетичні секрети
22 липня 2017, 16:54   Автор: Сашко Ковалевський, Григорій Фалькович, Юрій Бедрик, Сергій Пантюк, Олеся Мамчич

 

Ідея живого віртуального спілкування з улюбленими авторами, запропонована КЛЮЧем, так сподобалася маленьким читачам, що вони почали пропонувати її своїм улюбленим дитячим часописам!

Так сталося із автором цієї сторіночки Сашком Ковалевським, який надіслав пропозицію-запитання до журналу «Вигадуй, думай, грай». А що КЛЮЧ і часопис — давні добрі друзі, то відповіді письменників можна буде прочитати також і на сторінках журналу та на сайті видавництва http://feya.net.ua/.

 

Сашко Ковалевський перейшов до третього класу школи№11 м. Полтава. Він дуже любить спорт і займається тхеквондо. Також захоплюється історією України (здебільшого добою козаччини). А ще пише вірші та мріє стати журналістом.

Сашко читає багато розмаїтої поезії, тому надіслав запитання відразу кільком сучасним дитячим поетам — Юрію Бедрику, Григорію Фальковичу, Сергієві Пантюку та Олесі Мамчич

Михайло Бугаєнко та Сашко Дерманський про вогнедишність і вогнедишних кур зокрема
20 червня 2017, 9:56   Автор: Михайло Бугаєнко, Сашко Дерманський

Михайло Бугаєнко закінчив 1 клас школи №  254 міста Києва. Він завзятий і дуже уважний  та вдумливий читач. А ще – великий видумляка, котрому завжди важливо знати НАЙЦІКАВІШЕ в усьому довкола.

З книжками те саме. Навіть свого улюбленого автора – Сашка Дерманського – Михайлик запитав про речі, для КЛЮЧа геть неочікувані. Але такі цікавенні!smiley

 

Сподіваюся, що ця розмова здивує та потішить і Вас! А ще розкриє щось нового у художньому світі чудового письменника-веселуна.