Письменник радить прочитати




Галина Ткачук: що читати дітям під час війни
23 жовтня 2022, 20:04   Автор: Галина Ткачук, Наталя Марченко

Галина Ткачук – сучасна дитяча письменниця з неймовірною уявою. Її вигадливість перетворює на чарівну пригоду найсірішу буденність, а здатність гратися з реальністю, читачем і текстом – не знає меж! Це тексти, котрі варто читати вголос і в гарній компанії, аби разом включатися в гру-співтворчість, запропоновану авторкою. А ще пані Галина наділена неймовірним даром відкривати Читачів і Письменників у дітяхsmiley.

 

«У час війни усім – і дітям, і дорослим – раджу передовсім перечитувати. Свої улюблені книжки, звісно ж. У складний час ми згадуємо, як багато нам дають улюблені герої, адже перечитування улюбленого – це не зовсім те, що читання новинки.

Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін): що читати дітям під час війни
1 жовтня 2022, 22:00   Автор: Дмитро Кузьменко, Наталя Марченко

Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін) – вибухово креативний, непередбачуваний і щемко дитинний дитячий письменник, який змінив уявлення про сучасну дитячу книжку та відкрив дорослим парадоксальний світ дитини XXI століття. А ще пан Дмитро – учитель і художник, тато чудової багатодітної родини та невтомний мандрівець.

 

«Я читаю все, як і раніше.

Те, що гарне, те читаємо.

Але ж ми не в Україні, тому не маємо доступу толком до літератури. Те, що взяли, і те, що тут є.

«Африка Казика» гарно пішла, але це тому, що ми на моновиставі були.

 

Марія Морозенко: що читати дітям під час війни
1 жовтня 2022, 21:05   Автор: Марія Морозенко, Наталя Марченко

Марія Морозенко – добре знана дитяча письменниця, чиї історичні повісті про Івана Сірка, як і шкільні підліткові історії та казки зачарували не одне читацьке серце! А ще пані Марія – авторка щемкої ліричної поезії, мудра голова Київської організації Національної спілки письменників України, невтомна волонтерка та сердечна наставниця юних літераторів.

 

«Найперше і головне – чи варто читати під час війни?

Звісно, що так. Чим більше днів ми проводимо у постійній загрозі та стресових ситуаціях, тим важливішим є читання – ось це короткочасне відволікання на позитив. Щоб урівноважувати себе, не дати можливості з’їсти себе із середини тривожним емоціям і різким почуттям, таким як ненависть, злість, лють…

Отже, на мою думку дітям під час війни варто читати добрі казки. Ті, що сповнені позитиву. В бомбосховищах часто читали саме народні казки.

Радила б також читати казки сучасних українських авторів – Галини Кирпи, Галини Малик, Сашка Дерманського, Зірки Мензатюк, Катерини Міщук, Еліни Заржицької, Івана Андрусяка, Наталії Девятко, Надії Гуменюк, Лесі Пронь, Лесі Мовчун… Іще багато імен, чиї книжки читачі виберуть і без моїх нагадувань, адже знають і люблять їхнє письмо.

Андрій Кокотюха: що читати дітям під час війни
30 вересня 2022, 23:39   Автор: Андрій кокотюха, Наталя Марченко

Андрій Кокотюха – чи не найбільше знаний український автор детективів, зокрема і дитячих, письменник напрочуд плідний, колоритний і насправді «читабельний» у найширшому значенні слова. А ще пан Андрій – чудовий кіносценарист і невтомний глибокий читач.

 

«Читати треба завжди, а не лише під час війни. Зараз бачу по собі, що попит на дитячу книжку зріс, але є нюанс. Він зріс за межами України, коли десятки тисяч дітей опинилися у вимушеній еміграції. Доставку книжок з України не продумав ніхто. Те, що туди передають спорадично, не читабельне. Бо минулого року, коли я готував дитячі твори для «Радіо Культура» і звертався до видавців, вони навзаєм рекрутували мене автором. Бо українські автори писати не вміють за мінімальними винятками. Тому перекладна цінується більше. Ну і мого авторстваsmiley.

Ольга Купріян: що читати дітям під час війни
30 вересня 2022, 21:56   Автор: Ольга Купріян, Наталя Марченко

Ольга Купріян – добре знана, улюблена для багатьох читачів «модна» авторка, дуже безстрашна у виборі тем та образів, зі своїм особливим стилем письма. А ще пані Оля невтомно працює над промоцією читання та книг для дітей.  

 

«Чому варто читати дітям під час війни?

Моя відповідь: тому що в одних випадках це – частина ритуалу, яка залишилася з "мирного" життя, і важливо перенести її з собою в життя під час війни, щоб стабілізувати дитину.

В інших випадках, якщо читання не є ритуалом, то важливо нагадати, чому ми взагалі читаємо дітям. Це – передусім про близькість, емоційний зв’язок, заспокоєння, можливість побути разом у якійсь історії – посміятися або поспівпереживати. Власне, це все у війну тільки загострилося. Коли ми з донькою опинилися без книжок, то першим ділом купили книжку, щоб разом сміятися. 

Упродовж червня-вересня 2022 р. ми з колегами з БараБуки збираємо інструменти до великої теми #ЯкГоворитиЗДітьмиПроВійну в одному місці: http://www.barabooka.com.ua/terapiya-chitannyam-yak-govoriti-z-ditmi-pro-vijnu/.